امروز

یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۳۷ قبل از ظهر

آغاز اجرای طرح ملی مداخله در طلاق در مشهدبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، طرح ملی مداخله در طلاق همزمان با رونمایی سامانه ملی طلاق ۱۱ استان کشور از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس امروز در مراسمی در مشهد با حضورخانم ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان بهزیستی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه آغاز شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان رضوی در این مراسم گفت: اجرای طرح مداخله در طلاق از خراسان رضوی شروع وسبب شد رتبه طلاق در این استان که تا چند سال پیش درجایگاه نخست کشور بود به جایگاه هشتم کاهش یافته است.

سید جواد حسینی ،خانه تشکلهای غیر دولتی ، خانه جوان و پارلمان مشورتی زنان را از طرحهای این استان در زمینه مشارکت نظام مند مردم در امر توسعه اعلام کردو گفت: تاکنون پارلمان مشورتی زنان در ۱۳شهر استان تشکیل شده است و هزارو ۲۰۰نفر از بانوان در این چارچوب سامان یافته اند تا به صورت افتخاری برای توسعه و رفع مشکلات فعالیت کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی هم گفت: طرح مداخله در طلاق پارسال به صورت آزمایشی در ۶ شهر این استان اجرایی شد و در قالب آن ۸۰درصد جمعیت استان در مشهد و شش شهر دیگر زیر پوشش آن قرار گرفت.

حمیدرضا پوریوسف افزود: در قالب این طرح سامانه ای برای ثبت طلاق و فرآیندهای آن ویژه نوع توافقی با هدف اصلاح و انصراف افراد از طلاق طراحی و با همکاری دستگاه قضایی اقدامات لازم برای اجرای ان آغاز شد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از اجرای این طرح تاکنون دو هزار و ۲۰۰ نفر از زوجین متقاضی طلاق در خراسان رضوی ، سازش کرده اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی افزود:با توجه به کاهش آمار طلاق در خراسان رضوی در پنج ماه گذشته امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال، سازمان بهزیستی کشور در تفاهمنامه ای با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به اجرای این طرح در کشور اقدام کرده است .

پور یوسف گفت:بر این اساس سامانه ثبت طلاق که در مشهد طراحی شده بود با تغییراتی به صورت کشوری راه اندازی شد و امروز اجرای طرح مداخله در طلاق در ۱۱استان کشور آغاز شد و به مرور دیگر استانها هم زیر پوشش آن قرار می گیرند.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی