امروز

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۱۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، نیروهای مسلح آمریکا مشغول سرمایه گذاری در نسل آتی فناوری دید در شب هستند.  در همین راستا ارتش آمریکا و نیروی دریایی این کشور دو سیستم جداگانه برای دید در شب ابداع کرده اند که درک بهتری از عمق ایجاد می کنند و تصویربرداری گرمایی را همراه فناوری بهبود تصویر اضافه می کنند تا به سربازان دید بهتری در شب بدهند.

فناوری دید در شب نخستین بار در جنگ جهانی دوم به کار گرفته شد. با کمک آن سربازان به جای آنکه منتظر طلوع آفتاب بمانند، می توانستند جنگ را ۲۴ ساعته ادامه دهند. به همین دلیل صادرات این  فناوری بسیار کنترل شده بود.

به همین دلیل است که بهبود هر نسل جدید از فناوری دید در شب اهمیت دارد. یکی از این نمونه ها کلاهخودی مجهز به عینک دید درشب (Binocular Night Vision Goggle II (BNVG II)) است که نیروی دریایی از آن استفاده می کند.

 این عینک  با استفاده از فناوری بهبود تصویر فسفر سفید،  نور ستارگان و منابع دیگر در  محیط را چند برابر می کند. همچنین شامل یک دوربین گرمایی(COTI) است که تصویری با وضوح بیشتر فراهم می کند تا سربازان بتوانند در محیط های مختلف ببینند و حتی مواد منفجره را شناسایی کنند. به هرحال طرح جدید عمق بیشتری به دید کاربر می افزاید.

نسل سوم عینک دید در شب Dual-Tube BNVGII نسبت به نمونه AN/PVS-۱۵ پیشرفته تر است.

این عینک طراحی ارگونیک دارد و بسیار سبک است و به راحتی روی کلاهخود نصب می شود و می تواند مواد منفجره و منابع برق را ردیابی کند. همچنین این دوربین در تاریکی، باران، مه، دود کار می کند. این دوربین از سال آتی به طور کامل استفاده می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی