امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۱:۳۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر با گرم شدن هوا، موعد هجوم جوندگان موذی از جمله موشها و “رت” های بزرگ در شهر تهران فرا می رسد. با این وجود شهرداری منطقه ۳ تهران در طرحی ضربتی قصد دارد موشها را از سطح شمال تهران پاکسازی کند.

در این رابطه معاون امور شهری و محیط زیست منطقه۳ از اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی در سطح نواحی ششگانه این منطقه خبر داده است.


محمدرضا موسوی با بیان اینکه محل های طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم .


او با اشاره به راه های نفوذ موش به منازل گفت: سیستم های دفع زباله مجتمع های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان ها از جمله مواردی است که باعث ورود موش به منازل مسکونی می شود.


معاون امور شهری و محیط زیست منطقه ۳ گفت : با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان هایی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آنها است از جمله  اماکن مخروبه و متروکه ، مراکز بهداشتی و درمانی ، ، معابر ، کانال ها ، انهار و فضاهای سبز و …  شمال  تهران از وجود جانوران موذی پاکسازی می شود.


او در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می شود تا در دفع زباله های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل مسیل ها و انهار خودداری کنند تا موش ها امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه ۱۳۷ تماس حاصل کنند.


موسوی گفت: شهروندان می توانند با رعایت کامل بهداشت محیط، هم محیط زیست شهری را که متعلق به خود آنها است، پاکیزه و عاری از آلودگی نگهدارند و هم مانع از ازدیاد این جانوران ناقل بیماری شوند.


وی خاطر نشان کرد در راستای انجام مبارزه با موش در سطح منطقه ۳، تعداد ۱۰۰ عدد تله چسبی در بین شهروندان توزیع از ابتدای سال تاکنون نیز بیش از ۴۵ کیلو سم در سطح منطقه استفاده و خانه به خانه بروشورهای اطلاع‌رسانی توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی