امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا،  دکتر محمدعلی همتی در مراسم اولین گردهمایی بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی با اشاره بر اینکه مهمترین خدمات بسیج جامعه پزشکی حفظ و نگهداشت نیروهای ایثارگری است، افزود: جامعه پزشکی در طول هشت سال جنگ تحمیلی خدمات شایانی ارائه دادند و در برهه هشت ساله جنگ ایران و عراق تیم پزشکی به خط مقدم اعزام می‌شدند. در دوران جنگ اساسا در حوزه پزشکی مشکلی نداشتیم.

وی عنوان کرد: بیش از ۶٠ برنامه عملیاتی در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در دستور کار داریم و ٢٣ برنامه در بخش IT سازمان پیش بینی شده است.


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی این سازمان بیان کرد: در آغاز این طرح در ١٠ استان پرونده دفترچه درمان بسته شد.


وی عنوان کرد: در مجموع در ٣۶٠ مرکز درمانی و ٨٢ بیمارستان این سازمان نسخه الکترونیکی اجرایی شد و اعلام آمادگی می‌کنیم که به صورت سراسری در کل کشور نسخه الکترونیکی را توزیع کنیم و دفترچه درمان حذف شود.


دکتر همتی گفت: یکی از مهمترین گام هایی که دولت برداشته در خصوص طرح تحول نظام سلامت است که در همین راستا هم حمایت‌های کارشناسی و هم مالی از سوی سازمان تامین اجتماعی شده است.


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: آنچه که لازم است مسئولان به آن توجه ویژه‌ای داشت، کنترل هزینه‌های نظام سلامت است.


راه اندازی سیستم پکس یک خدمت مهم درمانی است


مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران و مسئول بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی در این گردهمایی گفت: از سال ١٣٧۴ شورای بسیج پزشکی تشکیل شد و در این شورا به اعضا آموزشهایی در خصوص بحران‌ها و بلاهای طبیعی داده شد که در همین راستا تعامل تنگاتنگی با اعضا داریم.


دکتر محمد تقی خسروانی مقدم افزود: یکی از اقدامات مهم در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی، حذف دفترچه درمان از مراکز ملکی است.


وی بیان کرد: در ادامه راه مراکز غیر ملکی به این سیستم متصل می‌شوند و از این پس علاوه برمراکز ملکی، در مراکز غیر ملکی در آینده‌ای نزدیک موضوع دفترچه درمان به کل حذف و با کارت ملی پذیرش بیمار انجام می‌شود.براساس گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر خسروانی مقدم گفت: مهمترین خدمات به جامعه پزشکی راه اندازی سیستم پکس است که از این پس عکس‌های رادیولوژی و تصویربرداری بیماران از راه دور و به صورت مجازی بررسی و نتیجه و جواب عکس اعلام می‌شود.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی