امروز

پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی الویری در حاشیه جلسه غیررسمی منتخبان پنجم در جمع خبرنگاران گفت: امروز آخرین جلسه غیررسمی شورای پنجم قبل از قانونی شدن شورای پنجم است. ما تاکنون ۳۵ جلسه غیررسمی داشتیم و از روز چهارشنبه جلسات خود را آغاز می کنیم.

منتخب شورای شهر ادامه داد: در این جلسه ترکیب هیئت رئیسه شورا مشخص شد اما هنوز جایگاه قانونی ندارد و در جلسه اول رسمیت پیدا می کند زیرا هنوز شورای پنجم قانوناً آغاز به کار نکرده است.


الویری با بیان اینکه امروز محسن هاشمی با رأی قاطع اعضا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد، اظهار داشت: در ابتدای جلسه سایر دوستان احمد مسجد جامعی و بنده را به عنوان نامزد انتخاب کرده و ما به خاطر حفظ وحدت و انسجام شورا از آن انصراف داده و نامزد اصلی ما برای ریاست شورا محسن هاشمی خواهد بود، همچنین دوستان پیشنهاد دادند بنده نایب رئیسی را قبول کنم که احساس کردم سایر دوستان توانایی انجام این مسئولیت را دارند بنابراین از نامزدی نایب رئیسی هم انصراف دادم و دکتر امینی با رأی قاطع دوستان نایب رئیس شورای شهر پنجم شدند.


وی افزود: سخنگوی شورای شهر علی اعطا، بهاره آروین و زهرا نژادبهرام منشی اول و دوم شدند که هیچ کدام از این آراء جنبه قطعی ندارد تا جلسه ما قانونی شود.


الویری در خصوص انتخاب سرپرست برای شهرداری تصریح کرد: در دوران گذار که ممکن است چند روز باشد باید فردی به عنوان سرپرست انتخاب شود زیرا تا انتخاب نهایی شورا و حکم وزیر کشور ممکن است مدت کوتاهی فاصله بیفتد که من (الویری) به همراه نجفی براساس چارچوب های قانونی، فردی که در مجموعه شهرداری فعالیت می کند و بازنشسته نیز نشده باشد به عنوان سرپرست انتخاب می شود.


الویری در خصوص سوگندنامه توضیح داد: متن سوگندنامه مورد تأیید دکتر نجفی است و تأکیدی است بر رابطه شورا و شهرداری و نقش نظارتی شورا. این سوگندنامه در دولت نیز توسط رئیس جمهور خوانده می شود در حالی که رئیس جمهور وظیفه قانونی برای اجرای قانون دارد و این سوگندنامه تنها تأکید بیشتر برای ایجاد قانون است.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی