امروز

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

رئیس کل دادگستری استان تهران از احضار برخی مدیران کانال های تلگرامی به دادسرا خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود:‌ این مدیران برای برخی تخلفات انتخاباتی به دادسرا احضار شده اند.

وی گفت: تاکنون درباره تخلفات انتخاباتی ۱۵۰ فقره پرونده در تهران و شهرستان های استان تهران تشکیل شده است که در دست رسیدگی قرار دارد.

ارجاع پرونده تعاونی اعتباری ثامن الحجج به دادگاه

رئیس کل دادگستری استان تهران از رفع نقص پرونده ۱۲ هزار میلیارد تومانی تعاونی اعتباری ثامن الحجج و ارجاع آن به دادگاه خبرداد.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به این که پرونده تعاونی ثامن الحجج با نواقصی همراه بود به دادسرا برگشت و درحال حاضر با رفع نقص، مجددا برای رسیدگی به دادگاه ارجاع شده است.

وی گفت: درحال حاضر بخشی از سپرده ها با تعیین بانک عامل، پرداخت شده است که پیگیری ها برای ادامه پرداخت سپرده ها ادامه دارد.

اسماعیلی با بیان این که باید بخشی از سپرده ها با فروش اموال تعاونی پرداخت شود تصریح کرد: در حال حاضر اموال این تعاونی اعتباری به دستور مقام قضایی توقیف شده است تا پس از تعیین قیمت و فروش توسط بانک عامل ، سپرده های مردم پرداخت شود.

تعاونی اعتباری ثامن الحجج در سال ۸۰ تأسیس شد و از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد. از آنجایی که این تعاونی مجوز بانک مرکزی را اخذ نکرده بود به علت ناتوانی در بازپرداخت سپرده ها و ورشکستگی در سال ۹۵ منحل شد.

بر اساس ماده ۵۵ قانون تعاون ، هیئت تسویه ، امور مالی این تعاونی اعتباری را برعهده گرفته و  در حال حاضر اموال این تعاونی به مزایده گذاشته شده است تا سپرده های مردم برگشت داده شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی