امروز

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۲:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر،جلسه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی که صبح امروز در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر آغاز شده بود،دقایقی پیش به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر مصطفی ترک همدانی پس از پایان جلسه دادگاه تجدید نظر سعید مرتضوی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز  دو متهم داشت که معاون مالی وقت سازمان تامین اجتماعی یکی از متهمان بود که در جلسه امروز حضور داشت و سعید مرتضوی متهم دیگر این پرونده بود که در دادگاه حضور نداشت اما وکلای وی حضور داشتند و دفاعیات خود  را ارائه کردند.


ترک همدانی افزود: تجدیدنظر خواهی ما مربوط به عدم انطباق اعمال مجرمانه ای است که به متهم منتسب دانستیم و دادگاه بدوی بر خلاف نظر ما که عمل مجرمانه متهم را اختلاس تلقی می کردیم، تصرف غیرقانونی در اموال عمومی و دولتی دانسته است که تضییع اموال و سهل انگاری متهم در واگذاری و انعقاد قرار داد تفاهم نامه با شرکت سورینت قشم که بسیاری از شرکتهای سازمان تامین اجتماعی را به موجب قراردادی واگذار کرده از جمله موارد دیگر تجدیدنظرخواهی ماست.


وی  افزود: دفاعیاتی انجام شد و رییس دادگاه تجدیدنظر و مستشار وی، دفاعیات وکلای متهمان و اظهارات آنها را شنیدند.جلسه تمام نشد و ادامه رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر در اسفند ماه انجام می شود.


وکیل مدافع جمعی از کارگران در پرونده تامین اجتماعی افزود: ما دفاعیات خودمان را انجام دادیم و وکلای سازمان تامین اجتماعی هم دفاعیات خود را ارائه کردند و امیدواریم دادگاه رای خوبی را صادر کند به خصوص این که هنوز هیچ یک از اموال به سازمان تامین اجتماعی برنگشته است.


ترک همدانی تاکید کرد: محاکمه و محکومیت قضایی متهم یک طرف قضیه است و استرداد این اموال کلان که به برخی وزرا، معاونین رییس جمهور وقت، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پرداخت به شرکت یا هیات مدیره ای که خودش در آن سهامدار بوده است هم از طرف دیگر باید پیگیری شود.منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی