رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۰ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 28 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارائه هشت نوع خدمات به مشمولان از طریق اینترنت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای کاهش مراجعات به منظور تکریم متقاضیان، به زودی محقق خواهد شد.   به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سید حمید صدرالسادات گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا، مجری قوانین و مقررات […]

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارائه هشت نوع خدمات به مشمولان از طریق اینترنت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای کاهش مراجعات به منظور تکریم متقاضیان، به زودی محقق خواهد شد.

 

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سید حمید صدرالسادات گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا، مجری قوانین و مقررات در حوزه خدمت وظیفه است لذا به هرمیزان تغییرات کمتری در قوانین رخ دهد و از ثبات بیشتری برخوردار باشند، به نفع جامعه است چرا که مردم می‌توانند بهتر برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.

 

وی افزود: سازمان وظیفه عمومی ناجا موظف است قوانین را به نحوی اجرا کند که مخاطبان به راحتی خدمات را دریافت نمایند لذا اتخاذ هرگونه تدابیر در راستای کاهش مراجعات و افزایش سرعت و کیفیت خدمات، امری ضروری است بنابراین از سال گذشته سعی کردیم با اجرای اقدامات مختلف، تاحد زیادی این مهم را عملی کنیم.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، یادآور شد: یکی از برنامه‌های ما در سال 93، استفاده از فضای اینترنت برای ارائه خدمات به مردم است و این نوید را می دهیم که مشمولان در آینده نزدیک، می توانند در کنار دیگر سامانه‌های الکترونیک از قبیل تلفن گویا و پیامک، اطلاعات مورد نیازشان را در خصوص قوانین خدمت وظیفه عمومی، از طریق اینترنت نیز دریافت کنند.

 

صدرالسادات با اشاره به اینکه به زودی اطلاعات مربوط به خدمات قابل ارائه از طریق اینترنت به آگاهی عموم خواهد رسید، تصریح کرد: هموطنان در این صورت می‌توانند علاوه بر استفاده از مزایای سایر سامانه‌های الکترونیک سازمان وظیفه عمومی با مراجعه به اینترنت نیز از آخرین اقدامات انجام شده در مورد درخواست شان، مطلع شوند.

 

وی اقدام دیگر در راستای تکریم مشمولان را موضوع خروج از کشور دانست و گفت: هم اکنون متقاضیان خروج از کشور باید برای پرداخت مبلغ ودیعه و یا ارائه ضمانت نامه و معرفی نامه جهت اخذ گذرنامه، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کنند اما به زودی می توانند تمامی این خدمات را به سهولت از طریق اینترنت دریافت کنند.

 

صدرالسادات همچنین خبر داد: برای رسیدگی به برخی از معافیتها همانند معافیت کفالت، نیازمند به استعلام در مورد مشخصات سجلی مشمول و والدین او می باشیم که این موضوع باعث صرف زمان شده و به طول می‌انجامد بنابراین ضمن مذاکره با سازمان ثبت احوال کشور، مقرر شد تا از طریق دسترسی ما به اطلاعات مورد نیاز در سیستم این سازمان، استعلام نیز در همان لحظه انجام شود.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین خاطرنشان کرد: هرچند با الکترونیکی کردن خدمات به دنبال کاهش مراجعات به سازمان هستیم، اما بخشی از مشمولان برای انجام برخی از امور، همانند طرح وضعیت در شورای پزشکی و یا کفالت، باید به سازمان مراجعه کنند و از آنجا که نیروی انتظامی، سازمانی مردم مدار است، همیشه به کارکنان خود تاکید داشتیم که نهایت احترام، ادب و اخلاق را با مراجعه کنندگان داشته باشند.

 

وی با تاکید براینکه یکی از خط قرمزها برخورد نامناسب با مراجعه کنندگان است، افزود: مردم در صورت نارضایتی می‌توانند به بازرسی سازمان وظیفه عمومی مراجعه و یا با شماره‌های 73941119 و 73941347 تماس بگیرند علاوه براین، به طور مرتب، در خصوص نحوه برخورد کارکنان و چگونگی ارائه خدمات توسط آنان، از مردم نظرسنجی شده تا ضمن احصاء مشکلات و نواقص، نسبت به رفع آن بکوشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.