امروز

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۴۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کشف وسایلی که یادآور دوران نازی است در یک سربازخانه در جنوب غرب آلمان باعث شد تا تحقیقاتی در این باره صورت گیرد. این تحقیقات پس از آن صورت گرفت که یکی از افسران ارتش آلمان به ظن توطئه چینی برای انجام یک حمله با انگیزه‌های رادیکالی دستگیر شد.

در نتیجه این مساله، وولکرد ویکر، بازرس ویژه دستور داد تا تحقیقات و بازرسی‌های گسترده‌ای در پادگان‌ها و سربازخانه‌ها در سراسر آلمان صورت گیرد.


یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آلمان گفت: بازرس کل دستور داده که تمامی وسایلی که ارتباطی با یادآوری دوران نازی‌ها دارد، مورد بررسی قرار گیرند.


اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان نیز گفت: ارتش باید از وجود افراط گرایی‌های جناح راست عاری شود.


وی یکشنبه عصر به شبکه خبری ARD گفت: ما باید به تحقیق در این باره بپردازیم و تمامی زوایا را مورد بررسی قرار دهیم. این روند در حال حاضر آغاز شده است. این افسر ارتش دستگیر شده که به صورت اشتباه به عنوان یک پناهجوی سوری ثبت نام کرده بود، می‌خواست ۱۰۰۰ خشاب مهمات را جابجا کند. هدف این فرد انجام حمله و مقصر جلوه دادن پناهجوها بود.


براساس قانون آلمان، به نمایش گذاشتن وسایل و آیتم‌های مربوط به نازی‌ها شامل صلیب شکسته مجازات دارد.


گزارش اولیه درباره بازرسی از تمامی سربازخانه‌ها روز سه شنبه اعلام می‌شود و نتایج نهایی آن ۱۶ مه سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی