امروز

دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۰۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

 به گزارش ایسنا محمد علی نجفی در حاشیه جلسه شورای شهرتهران درجمع خبرنگاران در تشریح سند تحویل وتحول شهرداری تهران که امروز بخشی از آن در صحن علنی قرائت شد، گفت: دراوایل شهرویور ماه در شورای شهر تهران لایحه‌ای مبنی بر ارائه گزارشی ظرف ۱۰۰ روز توسط شهردرای تهران و در قالب وضعیت موجود و آنچه که تحلیل مدیریت شهری شده است به تصویب رسید.

وی گفت: در همین راستا شهرداری تهران در فرصت ۱۰۰ روزه در بخش‌های مختلف به تهیه گزارشی درباره وضعیت موجود و تغییر مدیریت شهری مشغول شد.


شهردار تهران افزود: گزارش ارائه شده علاوه بر اعلام صورت وضعیت شهر و شهرداری در هنگام تغییر مدیریت شهری، می‌تواند نقطه عطف سیاست‌گذاری‌های آینده  شهر باشد. قطعا تهیه این سند در برنامه ریزی‌های آینده به ما در مدیریت شهری کمک می‌کند و به مردم این امکان را می‌دهد که تشخیص دهند که در حال حاضر دقیقا با چه چالش‌ها و ظرفیت‌هایی مواجه هستند و در آینده نیز نقطه مطلوب به روشنی مشخص شود.


وی ادامه داد: ظرف ۱۰۰ روز گذشته برای تهیه این گزارش ۱۶ گروه کارشناسی تشکیل شد که از آنها از نظرات کارشناسان متعدد در حوزه‌های مختلف بهره گرفته شد. و این گزارش در قالب ۵۰۰ صفحه آماده شد. به شکلی که این گزارش می‌تواند امروز برای مراکز دانشگاهی و علمی به عنوان اعلام صورت وضعیت قابل استفاده باشد و نقاط ضعف و قوت شهر تهران را  مشخص کند.


شهردار تهران با اشاره به تهیه خلاصه ای از گزارش سند تحویل و تحول شهرداری تهران در ۶۰ صفحه گفت: گزارش کوتاه‌تری در قالب پاور پوینت امروز در صحن علنی شورا برای برخی اعضای شورا ارائه شد که بیشتر در این گزارش به نقاط ضعف اشاره شد و اگر در گذشته اشتباهاتی در سیاستگذاری‌های عملیاتی وجود داشته در آینده این  اشتباهات تکرار نشود. در حقیقت به نقاط ضعف اشاره کردیم تا با اعضای شورا و مردم به یک هماهنگی برای انجام اقدامات موثر دست پیدا کنیم. به شکلی که شهر تهران به شهری امن برای شهروندان آن تبدیل شود.


وی افزود: در سند تحویل و تحول شهرداری تهران نقاط ضعف و قوت اشاره شده اما در فرصت یک ساعت امروز نمی‌توانستیم به همه این موارد اشاره کنیم .بی‌تردید شهر تهران ظرفیت‌های خوبی دارد که اگر به درستی مدیریت کنیم می توانیم به رتبه بین المللی قابل قبولی برسیم؛ زیرا در حال حاضر همانطور که در سند اشاره شده  درحوزه های مختلف و در رتبه بندی‌های بین المللی شهر تهران وضعیت مناسبی ندارد. لذا برای دستیابی به نقطه دلخواه باید با کمک مجلس و دولت و مردم حرکت کنیم.


نجفی در پاسخ به این سوال که چه میزان از پروژه‌های واگذار شده در مدیریت شهری گذشته از طریق مناقصه انجام شده گفت: کمتر از ۵۰ درصد از پروژها از طریق مناقصه بوده و بیش از ۵۰ درصد مابقی بدون انجام مناقصه واگذار شده است. بی‌تردید اصلی ترین راه سلامت یک سیستم  شفافیت در آن است. هر گاه به سمت پنهان کاری حرکت شود در سیستم شاهد وقوع فساد خواهیم بود. ما قصد داریم که تضمین شفافیت را برای مردم تهران ایجاد کنیم.


وی درباره نقش نظارتی چهارمین دوره شورای شهر تهران با اشاره به تخلفاتی که در این دوره انجام شده است تصریح کرد: قطعا شورای چهارم نظارت کافی نداشته و باعث شده این میزان از بدهی‌ها واین همه خطاها و اشتباهات در مدیریت شهری روی دهد به شکلی که ظرف مدت سه ماه تغییر در مدیریت شهری بیش از ۱۳ هزار نفر به پرسنل حقوق بگیر شهرداری تهران اضافه شده است که این نشان می‌دهد نظارت کافی و دقیقی وجود نداشته و در این رابطه اگر از هر کدام از شهروندان تهرانی سوال می‌شد مخالف این رویداد بودند.


ادامه دارد…

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی