امروز

سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۳۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

توضیحات دانشگاه آزاد درباره خبر «تابناک»؛
آن گونه که از جوابیه دانشگاه آزاد بر می‌آید، خبر «تابناک» درباره اخراج برخی اساتید این دانشگاه مورد تایید قرار گرفته و اقدام صورت گرفته، قانونی و در حیطه اختیارات سازمان مرکزی دانشکاه آزاد اسلامی خوانده شده؛ به این صورت که بخشنامه‌ای از استخدام امریه ها سخن به میان آورده و بعد ملغی شده است.
کد خبر: ۴۲۸۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۳ – ۱۸:۲۵ ۲۳ August 2014
آن گونه که از جوابیه دانشگاه آزاد بر می‌آید، خبر «تابناک» درباره اخراج برخی اساتید این دانشگاه مورد تایید قرار گرفته و اقدام صورت گرفته قانونی خوانده شده است.

به گزارش «تابناک»، پیرو درج خبری با عنوان «تغییرات دانشگاه آزاد، کار این اساتید را از جذب به اخراج رساند!»، روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد در جوابیه‌ای با امضای سید محمد تقی طباطبایی، رئیس این مرکز توضیحاتی ارائه کرد که وفق قانون عینا درج می‌گردد:

«به اطلاع می رساند براساس بند ۸ بخش نامه ۳۰/۷/۸۵ شماره ۱۸۹۷۸۹/۸۱ که تصویر آن در خبر یاد شده به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده است صراحتا قطع حقوق، مزایا یا برکناری اعضای هیات علمی مشمول، منوط به مجوز سازمان مرکزی دانشکاه آزاد اسلامی قید شده است. بنابراین ادامه جذب نیروهای مشمول پس از پایان تعهد خدمت با شورای جذب سازمان مرکزی دانشگاه است.

شایان ذکر است، در خبر منتشره، بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی به منزله قانون تلقی شده در صورتی که قانون معنای خاص خود را دارد و از طریق قانون‌گذار و تایید در مراجع قانونی مرتبط معنا می‌یابد؛ در حالی‌که بخش نامه دانشگاه مربوط به یک مقطع خاص زمانی (۱۳۸۵) و متناسب با نیاز دانشگاه صادر شده است. بر همین اساس در سال ۱۳۹۱ متناسب با نیازهای دانشگاه بخش نامه دیگری مبنی بر شیوه ادامه همکاری مشمولین هیات علمی صادر و به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده است.

به گونه‌ای که در این بخشنامه تاکید شده، دانشگاه هیچ تعهدی نسبت به جذب مشمولان به عنوان هیات علمی ندارد و دوره تعهد خدمت سربازی و جذب هیات علمی دو فرآیند کاملا مجزا است.

همچنین از آنجایی که بر اساس بخشنامه یاد شده، مزایا یا برکناری اعضای هیات علمی مشمول منوط به مجوز سازمان مرکزی دانشکاه آزاد اسلامی قید شده است، بنابراین ادامه جذب نیروهای مشمول پس از پایان تعهد خدمت با شورای جذب سازمان مرکزی دانشگاه است که ابتدا باید نیاز به ادامه همکاری افراد یادشده از سوی واحدهای دانشگاهی اعلام و پس از گزینش های علمی و عمومی و احراز معیار های لازم نسبت به جذب آنان به عنوان هیات علمی اقدام شود، لذا تنها مرجع تصمیم گیری در خصوص ادادمه همکاری افراد یاد شده شورای جذب دانشگاه می‌باشد.

مقتضی است با استناد به ماده ۲۳ قانون مطبوعات توضیحات مذکور به عنوان جوابیه در آن رسانه منتشر گردد.»

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی