امروز

پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت، دکتر محمد حسین میردهقان در پاسخ به اظهارات معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره بیماران خارجی پنهانی در بیمارستان‌ها گفت: نظارت بر امور بیمارستان‌های کشور به استناد مواد ۸و۹و۱۰ قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وظایف و اختیارات وزارت بهداشت است و اظهار نظر دستگاههای غیر مسئول در این حوزه برخلاف قانون است.


وزارت بهداشت با راه اندازی پورتال اطلاعات گردشگری سلامت در زمینه تدوین، ابلاغ و اجرای استانداردهای اعتباربخشی در حوزه گردشگری سلامت و همچنین نظارت بر فعالیت مراکز درمانی برای ارائه خدمات به بیماران خارجی اقدامات موثری انجام داده است.

وی ادامه داد: بر اساس اعتباربخشی انجام شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون حدود ۲۰۰ بیمارستان و تعدادی از مراکز درمانی جراحی در سراسر کشور موفق به پیاده سازی استانداردهای گردشگری سلامت شده‌اند. تمامی بیمارستان‌ها موظف به ثبت اطلاعات بیماران بین المللی شامل اطلاعات کلی بیماران، نوع خدمات درمانی، و اعمال جراحی ارائه شده در مدت زمان بستری هستند. در مورد پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان‌های کشور نیز محدودیتی به جز رعایت مقررات و استانداردهای وزارت بهداشت وجود ندارد.


 مدیر کل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور شرکت هایی فعالیت دارند که نقل و انتقال بیماران را انجام می دهند و برای توسعه گردشگری سلامت لازم است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همکاری لازم را با آنها داشته باشند، افزود: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از شرکتهای فعال معرفی شده توسط دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همکاری لازم از سوی سازمان آنها نشده است. البته در صورتی که بیماران خارجی انفرادی به مراکز درمانی کشور مراجعه کنند پذیرش و دریافت خدمات درمانی آنها  محدودیت قانونی ندارد.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی