امروز

دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۱۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران در آغاز سیصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۲۷ تیر ماه روز اعلام پذیرش قطعنامه شورای امنیت از سوی ایران در سال ۶۷ است اظهار کرد:حوادث متعددی پس از پذیرش این قطعنامه رخ داد که در همان زمان دولت عراق حملات زیادی را به خاک ایران و به خصوص مناطق جنوب (خوزستان) آغاز کرد که با دفاع نیروهای مسلح و مردمی مواجه شد.

وی تصریح کرد: پنجشنبه هفته جاری نیز سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) است که این روز را نیز گرامی و تسلیت عرض می‌کنیم.


به گزارش مهر، در ادامه جلسه عباس جدیدی تصریح کرد: تذکراتی را طی هفته گذشته به شهرداری داده‌ام که امیدوارم گوش شنوایی برای شنیدن این تذکرات وجود داشته باشد.


وی تصریح کرد: ملکی واقع در منطقه ۱۶ شهرداری و در محل بازار بلور فروشان وجود دارد که این ملک متعلق به شهرداری بوده که متأسفانه کاربری این ملک به صورت غیرمجاز تغییر و طبقه فوقانی آن به تجاری تبدیل شده است.


عضو شورای شهر تهران گفت: این اقدام بدون رعایت ضوابط و مقررات بوده و فاقد اقدامات ایمنی است که این موضوع طی دو نامه در تاریخ‌های ۹۵٫۱۱٫۱۹ و ۹۶٫۴٫۲۴ به معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران اعلام شده است که تاکنون برای رفع موارد اشاره شده اقدامی صورت نگرفته است.


وی گفت: در حالی این موضوع اتفاق افتاده است که در گذشته نیز تذکر آقای قناعتی عضو هیئت رئیسه شورا دربارهٔ ناایمن بودن پاساژ علاءالدین با اعتراض اعضای شورا رو به رو شد و اعضا به این موضوع و سؤال و پرسش آقای قناعتی از شهردار تهران آژان کشی کردند.


جدیدی ادامه داد: با توجه به اهمیت ایمنی ساختمان‌ها قاعدتاً باید شهرداری نیز به این موضوع توجه کند و با اقدامات غیرقانونی خود منجر به تغییر کاربری مکانی نشود و به تذکرات اهمیت دهد.


عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: ملکی نیز در شهر ری و در منطقه ۲۰ (خیابان آستانه، خیابان شهید برادران) وجود دارد که به اشخاص حقیقی بدون ضوابط و مقررات واگذار شده و این در حالی است که بدون رعایت فرایند پروانه ساختمانی با تغییر کاربری حسینیه برای آنها صادر شده که این موضوع نیز طی نامه‌ای در تاریخ ۹۶٫۴٫۱۱ به معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران ارسال شده که هنوز پاسخی در این زمینه داده نشده است.


وی گفت: ما انتظار داریم که موارد ذکر شده طبق قانون تحت عنوان تذکر به شهردار تهران ابلاغ شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی