امروز

شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۱۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

بحث انتخابات و امنیت آن  تعطیلات عید و طرح نوروزی برگ زرین فعالیت های پلیس پایتخت محسوب میشود . مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد باشکوه برگذار شد و امنیت انتخابات و حساسیت هایی که در تهران وجود داشت انتخابات با این وسعت در کمال ارامش و امنیت برگزار شد .

در سال گذشته تا کنون در کشور چند هزار تا تجمع داشته ایم که هزار مورد از آن در تهران انجام شده و در هیچ کدام زد و خوردی دخ نداده است و در کمال ارامش برگزار شده است. بنده بابت زحماتی که پلیس در همه شهرها و به ویژه تهران می کشد تشکر می کنم.


به گزارش خبرنگار مهر سردارحسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: اهمیت هر سازمان به اندازه وظیفه ای که دارد تعیین می‌شود امروز با توجه به هدایتهای مقام معظم رهبری و خون شهدا و ایثار گری جانبازان و تلاش دستگاه های نظامی و امنیتی و قضایی، ما امنیت داریم.


وی گفت: هر چقدر برای ارتقای امنیت تلاش کنیم بالاترین توفیق است. اگر نگاهی کنیم به کشورهای خودمان در منطقه و فرا منطقه کنیم و بررسی توطئه هایی که با رهبری استکبار اتفاق می افتد، با تمام وجود احساس وظیفه می کنیم که این امنیت را ارتقا بدهیم. بلایی که به جان کشورهای اسلامی انداخته اند و می خواستند بحث استکبارستیزی را منحرف کنند و اقداماتی هم انجام دادند اما هیچ وقت نتوانستند در کشورمان نفوذ و دخالت کنند.  امروز ایران یک منطقه با ثبات با امنیت پایدار است همکاران من این توفیق را دارند که شبانه روز کارشان ارتقای امنیت است. از مرزهای پر افتخار تا قلب شهرها و روستاها ماموران پلیس حضور دارند و با یک روحیه جهادی و مدیریت جهادی  وظیفه شان را انجام می دهند.


وی افزود : ناجا تنها سازمانی است که در عرصه ماموریت به گونه ای است که شهید تقدیم می کند. شهدای عرصه نظم و امنیت برای مقابله با افراد شرور و کسانی که به حقوق دیگران تجاوز می کنند مقابله کرده اند و به شهادت رسیده اند، ناجا مرتب در حال جهاد است. در مرزها برای مقابله با گروه های تکفیری و سلفی و اشرار و قاچاقچیان و در شهرها ماموران پلیس برای حفظ جان یک شهروند، جان خودشان را از دست می دهند این بالاترین افتخار برای سازمان نیروی انتظامی است.


اشتری با اعلام اینکه تکیه در سازمان ناجا تکیه بر انسان محور بودن است گفت: نیروی عظیم انتظامی یک مجموعه انسان محور با نیروهای آماده خدمت به مردم و اجتماعی محور است چون با مردم سرو کار دارد ما برای امنیت مردم و آسایش مردم مشغول خدمت هستیم و به این خدمت افتخار می کنیم.


اشتری ادامه دارد : ناجا مجموعه ای کاملا مرتبط با مردم است و ماموران ناجا از صبح علی الطلوع با مردم کار دارد تا وقتی که شب می شود و شهروندان به خانه هایشان برمی گردند. باز هم کار پلیس تعطیل نمیشود و امنیت پایدار است. به لطف خدا اعتمادی که مردم به ناجا دارند اعتماد خوبی است موفق شده ایم که اعتماد مردم را به ناجا بالا ببریم در افکارسنجی ها اعتماد مردم به نیروی انتطامی افزایش یافته است، این را افتخار می دانیم و به خود می بالیم.


وی افزود: ناجا یک سازمان تعامل محور است. تعامل با سپاه و بسیج و قوه قضایه و رسانه ها و مجموعه هایی که به نوعی ارتباط کاری دارند این همکاری و تعامل وجود دارد.


فرمانده نیروی انتظامی افزود: ناجا مجموعه ای حرفه ای و دانش بنیان است .مبنای پلیس حرفه ای شدن و علمی شدن بوده است. ما خودمان را سرباز ولایت می دانیم و در عمل هم ثابت کرده ایم و باتوجه به حرفه ای شدن توانسته پاسخگوی نیازهای مردم باشد.


اشتری ادامه داد: چشم انداز ما تدابیر و فرمایشات مقام معظم رهبری است و باید در این مسیر با سرعت خوبی در این مسیر حرکت کنند . 


فرمانده ناجا گفت: موضوع تخصصی شدن پلیس بر این اصل استوار بوده است و امیدواریم این روند با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند. یکی از موضوعات مورد توجه پلیس موضوع اسیب های اجتماعی است در این بخش دستگاه های مختلفی دخیل هستند و ناجا هم وظیفه مهمی را دارد. باید راه های پیشگیرانه و اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم. یک جامعه اسلامی باید عاری از ظواهر غیر اسلامی باشد.


وی افزود : موضوع برخورد با قاچاقچیان اولویت ناجا ست برخورد و مقابله با قاچاق کالا به کشور و برخورد با مافیای ورود مواد مخدر به کشور جزو وظایف نیروی انتظامی است. 

اشتری گفت شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاه ها را راه اندازی کردیم طرح مکنا توفیق خوبی است که هنوز نوپاست  اما در اینده اقدامات بسیار ارزنده تری در بخش ارتقای پاسخگویی پلیس انجام می دهیم.


وی گفت یکی از موضوعات مهم اقتدار توام با رافت و مهربانی است پلیس باید اقتدار داشته باشد حتما با کسانی که مخل نظم و امنیت هستند حتما قاطعانه با انها برخورد می شود ،اما عنده کسانی که با ما ارتباط دارند مردم هستند باید با نگاه توام با رافت و مهربانی و عدالت با آنها برخورد شود . در لین زمینه گام های خوبی برداشته شده است . 


اشتری ادامه داد: در تهران بزرگ زحمات زیادی را همکاران انجام داده اند. جا دارد اینجا از سردار ساجدی نیا و همه فرماندهان تهران بزرگ و هیات رییسه محترم عقیدتی سیاسی و همه همکادانم در کلانتری ها تشکر می کنم کار در تهران حساسیت ویژه دارد.


اشتری گفت: ۹۰ ماه سردار ساجدی نیا سکاندار نظم و امنیت در پایتخت بود که هر روزش چند روز فعالیت محسوب میشد. به حمد الله با مدیریت خوب وقت گذاری روحیه تعامل و دفاع از ماموریت و هوشمندانه حضور داشتن در مناسبت های مختلف کارها به خوبی پیش رفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی