امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه اغلب باغ وحش های کشور غیراستاندارد هستند، گفت: حیات حیوانات در باغ وحش های غیراستاندارد در معرض تهدید قرار دارد.


نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه استانداردهای حداقلی در باغ وحش ها رعایت نمی شود، افزود: بخشی از باغ وحش ها و مراکز نگهداری از حیوانات فاقد مجوز هستند و حقوق حیوانات در این مراکز نادیده گرفته می شود.


وی افزود: حیات وحش مانند انسان ها حق حیات داشته و حداقل های زیست محیطی برای زندگی و رفاه آنها باید تامین شود.


این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باغ وحش ها تنها نباید محلی برای درآمدزایی باشند، تصریح کرد: متاسفانه این مراکز به ابزاری برای گذران اوقات فراغت و تفریح مردم تبدیل شده و شرایط نگهداری، تکثیر و  تغذیه حیات وحش در این مراکز با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد.


کرد با تاکید بر اینکه باغ وحش های غیر استاندارد باید تعطیل شده و حیوانات به باغ های وحش استاندارد منتقل شوند، افزود: حیوانات در قفس های کوچک و فضاهای نامناسب در برخی باغ وحش ها نگهداری می شوند و نیاز است شهرداری ها، فرمانداری ها و سازمان حفاظت محیط زیست با نظارت بر فعالیت باغ وحش ها ساماندهی باغ وحش ها را در دستور کار قرار دهند.


وی ادامه داد: فضاهایی برای حیوانات باید در باغ وحش ها در نظر گرفته شود که حیوانات به راحتی بتوانند در این فضاها آزادانه فعالیت کنند.


نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس دهم،  مهلت شش ماهه سازمان حفاظت محیط به باغ های وحش در سال ۹۵ را صرفا رفع مسئولیت دانست و گفت: نظارت بر فعالیت و عملکرد باغ وحش ها جزو وظایف ذاتی محیط زیست است و این دستگاه باید به صورت هفتگی و ماهانه نظارت هایی را بر باغ های وحش داشته باشد.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، حیات گونه های نادر جانوری در باغ وحش ها در معرض تهدید قرار دارد، افزود: بهتر است شهرداری ها گامی جدی برای بهبود وضعیت باغ های وحش کشور بردارند تا علاوه بر افزایش درآمدزایی از این محل استانداردهای لازم برای زیست حیات وحش نیز فراهم شود./


پایان پیام

منبع: خبرگزاری مجلس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی