رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۰ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 28 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

قوانين كلی امريه سربازان سازندگی   طرح سربازان سازندگی با استناد به اصل 147 قانون اساسی و ماده 37 قانون مقررات اداری و مالی (استخدامی) وزارتخانه (مصوبه مجلس شورای اسلامی) توسط معاونت ترویج و مشارکت مردمی تهیه و به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال گردید که پس از انجام اصلاحات و تغیيراتی مورد موافقت فرماندهی […]

قوانين كلی امريه سربازان سازندگی
 

طرح سربازان سازندگی با استناد به اصل 147 قانون اساسی و ماده 37 قانون مقررات اداری و مالی (استخدامی) وزارتخانه (مصوبه مجلس شورای اسلامی) توسط معاونت ترویج و مشارکت مردمی تهیه و به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال گردید که پس از انجام اصلاحات و تغیيراتی مورد موافقت فرماندهی معظم کل قوا قرار گرفته و به وزارت جهاد جهت اجراء ابلاغ و پس از آن جذب و بکارگیری مشمولان طرح از اواخر سال 1378 آغاز گردید. و تاكنون ادامه دارد.

 

شرایط جذب داوطلبان:

– فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی کشاورزی و منابع طبیعی در مقطع فوق دیپلم ، لیسانس و بالاتر

– نداشتن خدمت قبلی

– افراد بومی مناطق در اولویت جذب هستند

– نداشتن غيبت حتي يك روز

 

مراحل جذب:

– داوطب بعد از ارسال دفترچه آماده به خدمت و دریافت تاریخ اعزام ، 4 ماه قبل از اعزام به اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان مورد نظر مراجعه کرده و در صورتی که آن شهرستان سهمیه ای برای آن تاریخ اعزام داشته باشد ، نامه ای را جهت معرفی سرباز به سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان (مديريت هماهنگي ترويج) ارسال می کند. پس از بررسی مدارک و طی مراحل اداری مشخص نسبت به اخذ امریه داوطلبان جهت خدمت در طرح سربازان سازندگی اقدام میشود.

 

نکات مهم در روند جذب:

– کسری خدمت سربازان ، ناشی از فعالیت و همکاری با بسیج حداکثر 3 ماه پذیرفته میشود. لذا از جذب مشمولانی که بیش از 3 ماه کسرخدمت دارند خودداری میشود.

– با عنایت به بومی بودن طرح ، جذب سربازان هر شهرستان از همان شهرستان مربوطه انجام میگیرد. در صورت اجبار و جذب از مرکز استان یا شهرستان های همجوار می بایست کلیه امکانات رفاهی و اسکان سربازان فوق توسط شهرستان مربوطه تامین گردد.

– مشمولان وظیفه پس از طی دوره آموزش نظامی در سپاه پاسداران برای حضور در مناطق روستائی و عشایری طی یک دوره آموزش های تخصصی لازم را می بینند.

– جابجاي سربازان در طي دوران خدمت ممنوع مي باشد

– به سربازان غير بومي علاوه بر حقوق ماهانه مبلغي به عنوان حق بيتوته پرداخت مي شود

– كليه سربازان موظف به تكميل دفتر گزارش كار روزانه مي باشند

– كليه سربازان 24 ساعت شبانه روز در اختيار سازمان جهاد كشاورزي مي باشند

– تمام مقررات اداري سازمان نيز مشمول سربازان مي باشد

 

 

محل استقرار سربازان سازندگی:

– به غیر از افسر رابط که در مدیریت ترویج استان استقرار دارد بقیه سربازان در محل های مراکز خدمات جهاد کشاورزی مستقر در دهستان و روستاها به کار گرفته میشوند.

 

 

وضع ظاهر سربازان:

– سربازان سازندگی موظف به پوشیدن لباس فرم متحدالشکل و مصوب وزارت جهاد کشاورزی می باشند.

– موی سر و محاسن سربازان سازندگی در طول خدمت مانند سربازان عادی نیروهای مسلح میباشد.

 

مدارك مورد نياز :

1)         4 قطعه عکس 4*3

2)         4 سری فتوکپی شناسنامه از تمام صفحات

3)         4سری فتوکپی کارت ملی

4)         4سری فتوکپی نامه معرفی به نظام وظیفه (برگ فارغ التحصیل شدن از دانشگاه)

5)         4 سری فتوکپی برگ اعزام (برگ سبز)

6)         نامه معرفی از جهادکشاورزی شهرستان محل خدمت

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.