امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله حافظی پس از استماع گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص آخرین وضعیت پروژه های شهر تهران گفت: کاش این گزارش توسط مسئولان شهرداری ارائه می شد تا می توانستیم پاسخگویی آنها در خصوص ابهامات را داشته باشیم.

وی ادامه داد: اینکه این گزارش را با جداولش در صحن شورا بشنویم که تنها یک جدولش شامل ۱۴۰ عدد است امکان نظارت دقیق ما را فراهم نمی کند به طور مثال در خصوص ایجاد پیاده راه در حاشیه دریاچه چیتگر گفته شده عدم تخصیص برای ایجاد شرکت جدید که باید مشخص شود این یعنی چه.


برخی پروژه ها به دلیل عدم اولویت تخصیصی به آنها داده نشده که باید گفت: کسی نباید در این رابطه اجتهاد کند بلکه رساله اصلی کتابچه بودجه است که باید بر اساس آن پروژه ها انجام شود.


مجتبی شاکری عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با تایید نظرات حافظی گفت: اینکه این گزارشات قبل از ارائه در صحن به کمیسیون ها داده نمی‌شود، جای انتقاد دارد چون فرصت انطباق و مقایسه با برنامه اصلی وجود ندارد.


وی گفت: این نوع  نظارت نظارت منطقی به نظر نمی آید به طور مثال در بخش بودجه فرهنگی اجتماعی تغییرات زیادی ایجاد شده که می توان آن را شخم زدن بودجه فرهنگی اجتماعی توصیف کرد در حالی که نباید این عدد جابجا می شد. نامه اعتراض آمیزی در این رابطه به کمیسیون برنامه بودجه زده ایم.


علیرضا دبیر نیز در پاسخ به انتقادات گفت: آقای شاکری هر چه بگوید ما خبردار در مقابلش ایستاده‌ایم اما این را هم باید اضافه کنم نمی‌توانیم به پیشنهاد هر فردی برای احداث مسجد بودجه بگذاریم؛ این موضوعات فردی نیست بلکه باید به طور کلی و بر اساس برنامه بررسی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی