امروز

جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۳:۱۴ بعد از ظهر

سایز متن   /


سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از گروه های جهادی نمونه شهرستان خمین در هتل امام رضا (ع) افزود: بعد از جنگ جهانی دوم دنیا به ۲ بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و استعمارگران اهدافی داشتند که یکی از آن ها، تضعیف ایران و وابستگی این ملت در همه زمینه ها بود.
وی اظهارکرد: امام راحل با توکل به خدا شعار نه شرقی نه غربی سر داد و انقلاب را با رهبریت دینی به پیروزی رساند و حکومت اسلامی تشکیل دهد.
وی بیان کرد: این انقلاب دارای عظمت بی نظیر است و اینک به الگویی برای نجات آطادگان و ملت های تحت ستم در دنیا تبدیل شده است.
سرتیپ دوم پاسدار کریمی ادامه داد: ابرقدرت ها دانشگاه بین المللی نخبگان را برای پیشبرد اهداف خود تربیت می کردند و از تعداد ۶۰ هزار نخبه ای که در آن ها تحصیل کردند بیش از پنج هزار نفر در کشورهای خود یا مانند بنی صدر رییس جمهور شدند یا سمت های کلیدی را به دست گرفتند.
وی افزود: سفارتخانه های مستکبران به ظاهر برای تعاملات سیاسی ایجاد شدند ولی رهبری شورش ها،اتاق فکر جاسوسی و فرماندهی جریان های سیاسی هدف اصلی این سفارتخانه ها بود.
وی تصریح کرد: دشمنان با تشکیل وهدایت احزاب واندیشکده های خاص و استفاده از افراد خاص قصد داشتند سیطره خود را برجهان گسترش داشتند.
سرتیپ دوم پاسدار کریمی با اشاره به اینکه رهبری پنج مرحله اساسی در انقلاب را برای رسیدن به این اهداف بیان فرمودند افزود: مرحله اول انقلابی بود که در سال ۵۷ به پیروزی رسید و مردم اعلام کردند که شاه و دیکتاتور را نمی‌خواهند.
وی مرحله دوم را چارچوب اسلامی بیان کرد و ادامه داد: این مرحله با تشکیل نظام اسلام شکل گرفت، و بعد ازیک هزار و ۴۰۰ سال برای اداره حکومت قانون اسلامی تصویب شد.
سرتیپ دوم پاسدارکریمی تصریح کرد: مرحله سوم دولت اسلامی منظور از دولت، کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی است و شامل تمام ارکان نظام می‌شود.
وی تاکید کرد: بعد از دولت اسلامی می‌توان انتظار تشکیل جامعه اسلامی وتمدن اسلامی به عنوان آخرین مراحل رسیدن به اهداف بلند انقلاب را داشت.
وی گفت: این مرحله فقط برای ایران نیست زیرا به فرموده امام راحل انقلاب اسلامی بدون مرز جغرافیایی و متعلق به تمام بشریت است و ایشان نیز به دنبال اجرایی کردن قوانین اسلامی در دنیا بودند.
وی انقلاب اسلامی را جهانی دانست وتصریح کرد: هر یک از ملت ایران بعنوان مسلمان وظیفه داردارد دین اسلام را به دنیا معرفی کند.
وی افزود: دشمن با تبعید امام (ره) در سال ۴۲ قصد داشت انقلاب را در نطفه خفه کند اما، امام راه خود را ادامه داد تا در سال ۵۷ به پیروزی رسید.
این مقام سپاه روح الله با بیان اینکه دشمن سعی در نابودی الگوی انقلابی دارد،د افزود: عوای استکباربا ایران بر سر سلاح هسته ای وموشک نیست چراکه خیلی از کشورها این صنعت را دارند بلکه دشمن ازگسترش انقلاب اسلامی می ترسد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: این مسائل و اصل و اهداف انقلاب باید برای نسل جوان به شکل چهره به چهره تبیین شود تا آنها از اهداف و برنامه های دشمنان نظام اسلامی آگاه شوند.
وی خاطرنشان کرد: همه اقشار جامعه بایستی با روحیه جهادی ودوری از الگوی غربی برای پیشرفت کشور تلاش کنند.
در این آیین از جهادگران برتر شهرستان خمین با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.
۲۰۰ برنامه فرهنگی ،ورزشی و هنری در ایام الله دهه فرخنده فجر در خمین در حال برگزاری است.
۷۲۷۷/ ۶۰۱۳/خبرنگار: افسانه آروند***انتشارد دهنده:مژگان حیدری

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی