امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی کشور در سه روز آینده، گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی امروز در سواحل غربی دریای خزر،دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و مناطقی از غرب و شمال غرب کشور رگبار باران و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود. این بارش‌ها در استان گیلان از شدت بیشتری برخوردار است.

وی با بیان اینکه  فردا (۱۳ آبان ) بارش‌ها در این مناطق با شدت بیشتری ادامه می‌یابد،اظهار کرد: گستره بارندگی‌ها از شنبه، مناطقی از جنوب غرب را نیز در بر می‌گیرد و دما در این مناطق به طور نسبی کاهش پیدا خواهد کرد البته این سامانه بارشی از اواخر روز شنبه تضعیف می‌شود و در روز یکشنبه (۱۴ آبان) بارش‌ها فقط در سواحل غربی دریای خزر، غرب کشور و مناطقی از شمال غرب رخ خواهد داد و دما در کشور به‌طور نسبی افزایش پیدا می‌کند.


وظیفه ادامه داد: پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی و کیفیت هوا در استان‌های غربی و جنوب غرب و برخی مناطق مرکزی کشور طی روزهای جمعه و شنبه ادامه خواهد داشت و این شرایط از شنبه بعدازظهر رو به بهبود خواهد رفت.


وی درباره وضعیت آب و هوایی استان‌های هم مرز با عراق نیز گفت: در روز جمعه ایلام ابری و غبارآلود همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دما ۲۵ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه نیز آسمان این استان ابری و غبارآلود همراه با بارش باران و وزش باد و بیشینه و کمینه دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. در روز یکشنبه نیز آسمان ایلام ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی وزش باد خواهد بود و حداکثر دمای آن ۲۶ و حداقل دما ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.


وظیفه ادامه داد: برای کرمانشاه نیز در روز جمعه آسمانی ابری و غبارآلود به‌تدریج همراه با وزش باد و بارش باران پیش بینی می‌شود و دمای هوا حداکثر ۲۰ درجه و حداقل ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه نیز آسمان کرمانشاه ابری همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات بارش باران خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. همچنین در روز یکشنبه برای این استان پیش بینی می‌کنیم که بیشینه و کمینه دما ۲۱ و ۱۱ درجه سانتیگراد باشد و آسمان آن ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و بارش پراکنده خواهد بود.


وی درباره وضعیت آب و هوایی اهواز نیز گفت: امروز جمعه آسمان اهواز ابری تا نیمه ابری و غبارآلود با حداکثر دمای ۳۴ درجه و حداقل دمای ۱۹ درجه سانتیگراد است. در روز شنبه نیز آسمان اهواز قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود. روز یکشنبه نیز وضعیت آب و هوای این استان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با بیشینه و کمینه دمای ۳۴ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.


وظیفه در پایان درباره وضعیت آب و هوای پایتخت طی سه روز آینده نیز گفت: امروز جمعه آسمان تهران نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر و افزایش ابر و همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. حداقل دمای هوا امروز در تهران ۱۶ درجه سانتیگراد است و حداکثر آن ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. در روز شنبه نیز آسمان تهران نیمه ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۴ درجه و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی