امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۴۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

         

افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازگرداندن سوله های مدیریت بحران به کاربری اصلی آنها ازجمله سوله ای که دراختیار برنامه خندوانه گذاشته شده بود گفت: سوله‌های بحران با هدف مشخصی و برای امدادرسانی در شرایط بحرانی طراحی شده بودند و قرار بود به محل دپوی اقلام امدادی و نه سایر کاربری‌ها بدل شوند.

وی با بیان اینکه سوله‌های بحران در مناطق مختلف به گونه‌ای ایجاد شده بودند که در مواقع بحران افراد می‌توانستند دسترسی سریع‌تری به اقلام امدادی داشته باشند گفت: بخصوص ایجاد سوله بحران در کوچه‌های صعب‌العبور و بافت‌های فرسوده و یا خیابان‌های کم عرض می‌توانست بسیار گره‌گشا باشد؛ اما متاسفانه بهره‌برداری از آنها به غیر واگذار شده است که این مساله خارج از اهداف و فلسفه ایجاد سوله‌های بحران بود؛ البته ما خندوانه را مقصر نمی‌دانیم بلکه این مسئله متوجه شهرداری تهران و واگذارکنندگان این سوله‌ها است نه خندوانه. که از قرارمعلوم ارتباط معنا داری درواگذاری این سوله ویکی از مسئولین شهرداری تهران درسازمانهای وابسته وجوددارد که اگر این موضوع صحت داشته باشد پیگیری جدی خواهیم کرد.


معاون نظارت شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه خوشبختانه سوله‌های مدیریت بحران درحال تحویل و بازگردانی آن به کاربری اصلی است و قطعا بازگردانی سایر سوله‌ها در دستور کار قرار دارند، گفت: به جهت برخی تصمیم‌گیری‌های غیرمسوولانه که البته در سایر حوزه‌ها نیز مشاهده می‌شود، شاهد این بی‌انضباطی‌ها در واگذاریها هستیم. به نظر بنده شهرداری باید درارائه کمک ها باحساسیت بیشترعمل کند؛ چرا که دارایی شهرداری متعلق به عموم شهروندان تهرانی است و هرگونه کمکی باید با اطلاع رسانی و شفافیت کامل صورت گیرد تا مردم بدانند مدیریت شهری چگونه ازاموال آنها حراست می کند و نباید به گونه‌ای عمل شود که مردم در فرآیند نحوه ارائه این کمکها قرار نگیرند.

وی اظهار کرد: همچنین در حوزه کمک‌های مالی نیز موارد مختلفی وجود دارد که ما به عنوان نماینده مردم در حوزه وظایف نظارتی شورا در حال پیگیری هستیم و از شهردار محترم تهران می‌خواهیم تمام کمک‌های انجام شده در سنوات گذشته را شفاف و بی پرده با مردم تهران درمیان گذاشته و در گزارشی که قرار است ارائه شود بگنجانند و از این به بعد نیز کمک‌های شهرداری و همچنین کمک‌هایی که درگذشته صورت گرفته، درسایت شهرداری به اطلاع مردم برسد.


حبیب‌زاده با بیان اینکه مردم مطمئن باشند که در نظارت بر رعایت حقوق آنها کوتاهی نکرده و اجازه تضییع حقوق آنها را نمی‌دهیم، گفت: همه موارد را بر حسب گزارشات مردمی وسیستمی پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: برخی سازمانها نیز اعلام می دارند در راستای وظایف ذاتی خود کمکهایی را به موسسات مختلف نموده‌اند مانند کمک ۹۵۰ میلیون تومانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به ساخت فیلم  ماجرای نیمروز که پس از اخذ گزارش اعلام نمودند این کمک صورت گرفته اما پس ازفروش فیلم مبلغ به حساب شهرداری بازگشته است.

 عضو شورای شهر تهران ادامه داد: درصدور پروانه های ساختمانی نیز که باگزارش تخلفات متعدد درعدم رعایت طرح تفصیلی مواجه هستیم، موارد درحال احصاء و بررسی و درصورت اثبات آن در حال ارجاع به کمیته تخلفات می باشیم.

وی گفت:  در خصوص واگذاری املاک به برخی شرکت‌های کارگزاری نیز درحال جمع آوری مدارک ومستندات می باشیم وحتما به آنهارسیدگی خواهدشد.


انتهای پیامانتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی