امروز

سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در مراسم معارفه وزیر جدید دادگستری گفت: در این چند سال سعی شد اقدامات جدیدی ارائه شود و وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات با تاثیرگذاری در حد و اندازه ای که ظرفیت قانونی داشت، وظایف خود را انجام داد.

وی افزود: سعی شد از همه ظرفیت های موجود استفاده شود تا وزارت دادگستری در دولت و قوه قضائیه و همچنین سازمان تعزیرات مفید فایده باشد و شهادت عموم هم این مسئله را گواهی می دهند.


وی در خصوص اقدامات ضد فساد در وزارت دادگستری گفت: در این بخش کارهای زیاد انجام شد و در مجموع یک سامان دهی جدیدی ارائه شد.


پورمحمدی به موضوع حقوق کودک اشاره کرد و گفت: در ایران ۲۳ میلیون جمعیت زیر ۱۸ سال داریم که مشکلات و آسیب های خاص خودشان را دارند و باتوجه به اینکه آینده را کودکان می سازند به موضوع حقوق کودک توجه کردیم و سندی در این رابطه تدوین شد.


وزیر سابق دادگستری به رویکرد این وزارت در عرصه بین الملل اشاره و تصریح کرد: اقدامات بسیار زیادی هم در این عرصه انجام شد.


پورمحمدی با اشاره به اظهارات روحانی و همچنین بیانات رهبری در هفته قوه قضائیه گفت: رهبری مهم ترین مسئله را احیای حقوق مردم دانستند و در همه ارکان به ویژه قوه قضاییه این موضوع دیده شده است. رئیس جمهور هم متعهد به اجرای منشور حقوق شهروندی شدند.


وی افزود: آموزه های دینی بیش از هر چیزی به رعایت حقوق مردم تاکید کرده است و امروز تابلوی اصلی نظام اسلامی باید رعایت حقوق مردم باشد و حقوق بشر غرب باید از ما بیاموزد و از فضای شعاری و ابزاری خود خارج شود و به یک اصل اساسی انسانی در جامعه تبدیل شود.


پورمحمدی افزود: باید بیش از هر نهاد و نظامی موضوع حقوق بشر را رعایت کنیم و دیگران حق ندارند بخواهند ما را ارزیابی کنند. همه اینها در گروی عمل ما است اما ما با آنچه که تصویب و تدوین کردیم و در قانون اساسی فاصله داریم.


وی افزود : در دادرسی ها توجه به حقوق مردم کمرنگ شده است که باید به این موضوع توجه شود.


وی درباره نمره دادن به عملکرد خودش گفت: نمره خوبی به خودم نمی دهم.

ادامه دارد….

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی