امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

محمدرضا تابش در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص جلسه صبح روز سه شنبه کمیسیون برنامه وبودجه اظهارداشت: در جلسه صبح امروز کمیسیون روسای سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور به تشریح وضعیت دستگاه های تحت امر،چالش های موجود، بحران های فرارو و راهکارهای مقابله با آنها پرداختند.

وی  ادامه داد: برآوردهای انجام شده این بوده است که حدود یکصد و ده هزار میلیارد تومان بدهی قطعی دولت به سازمان تامین اجتماعی است و حدود شصت هزار میلیارد تومان نیز جای بررسی و توافق دارد.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: تعداد حقوق بگیران از صندوق بازنشستگی یک میلیون و ۳۲۸ هزار نفر است که سالیانه ۳۳ هزار میلیارد تومان پرداخت می شود و بطور متوسط این صندوق، ۲۷ سال پرداخت حقوق دارد؛ همچنین بر اساس محاسبات انجام شده، میزان حقوق پرداختی تا سال ۱۴۰۸ بر مبنای سال ۱۳۸۵ حدود ۴/۵ برابر و با لحاظ همسان سازی ۱۰/۷ برابر خواهد شد که باید برای توازن و تعادل بین منافع و هزینه ها فکری اساسی کرد.


تابش ادامه داد: نمایندگان عضو کمیسیون نیز نقطه نظرات و دلنگرانی های خود را نسبت به آینده این صندوق ها بیان کردند و خواستار اقدامات عاجل برای برون رفت از این وضعیت و تامین آینده باثبات برای تداوم کار این دو دستگاه مهم که قشر وسیعی از مردم و جامعه از خدمات شان بهره مند هستند، شدند.


وی اظهار داشت: مقرر شد با درخواست روسای کمیسیون های بودجه و اجتماعی مجلس از هیات رییسه، در جلسه ای غیرعلنی موضوعات مبتلا به این سازمان ها و صندوق ها و راهکارهای پیشنهادی برای فائق آمدن بر این مشکلات توسط قاطبه نمایندگان مورد رسیدگی و مورد اقدام هماهنگ دولت ومجلس قرارگیرد.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه کمیسیون گفت: اردکانیان نیز به ارائه برنامه و تشریح جلسات خود پرداخت و گفت که ما بدهکار طبیعت هستیم و چون در بسیاری از مواقع، انسان موجب تخریب طبیعت شده است، می توانیم با بهره گیری از علم و خرد جمعی چالش ها را مرتفع سازیم. قطعا در گذشته نمی مانیم و با کمک نمایندگان و تجربیات ملی و بین المللی کسب شده، طرحی نو برای حل مشکلات پی ریزی می کنیم. با جذب قانونمند و بدون تبعیض جوانان کاردان و علاقمند، صنعت آب و برق را شکوفا خواهیم ساخت.همچنین متعهد خواهم شد تا موارد مطروحه از طرف نمایندگان که بی واسطه و از لسان مردم بیان شده را مورد توجه قرار دهم.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی