امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۳۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نعیم امینی‌فرد با اشاره به مشکلات اقتصادی که آزمایشگاه های کشور با آن روبرو هستند افزود: هم اکنون آزمایشگاه ها از شرایط مطلوب اقتصادی برخوردار نیستند در حالی که این مراکز ضمن ارائه خدمات بهداشتی، یک بنگاه اقتصادی هستند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس ادامه داد: آزمایشگاه ها دارای پرسنل مشخص در سطوح مختلف بوده که برای تامین حقوقشان تابع قانون کار هستند ضمن اینکه بخشی از بودجه خود را باید به تهیه مواد اولیه سرویس های نگهداری تجهیزات پزشکی اختصاص دهند و این در حالی است که بخش اعظم خدماتی که ارائه می دهند تحت پوشش بیمه ها قرار داشته و به نحوه پرداخت آنها یا فرانشیزی که توسط بیماران پرداخت می شود، وابسته است.


وی افزود: هم اکنون موضوعی که دغدغه آزمایشگاه ها شده این است که بیمه ها نزدیک به یکسال بوده که هم به بخش خصوصی و هم دولتی بدهکار هستند و این موضوع باعث شده که آزمایشگاه ها در تامین مواد اولیه و پرداخت حقوق پرسنل و ارائه سایر خدماتی که در تعهد بیمه ها قرار دارد، با مشکل جدی مواجه شوند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، در ارائه راهکار برای بهبود وضعیت آزمایشگاه ها تاکید کرد: بی تردید خدمات آزمایشگاهی باید حتما سطح بندی شود و این در حالی است که تاکنون این مهم انجام نشده است بنابراین انتظار می رود که در نظام سلامت که قرار است وزارت بهداشت و درمان ارائه کند، نظام سطح بندی خدمات آزمایشگاهی را هم لحاظ کند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید برای رفع مشکلات آزمایشگاه ها تدابیری اندیشید، یادآورشد: رئیس جمهور وعده داده بود که ظرف سه ماه برای پرداخت بدهی بیمه ها به بخش های درمانی اعم از آزمایشگاه ها، شرکت های دارویی و …تعیین تکلیف شود و ما هم منتظر هستیم که وعده های وی محقق شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی