امروز

دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۵۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ، امیر علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش در حاشیه برگزاری دومین دوره آزمون مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: آزمون مهارت آموزی کارکنان وظیفه در سه سطح در نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است و این آزمون سه طیف نیروی انسانی وظیفه را پوشش می‌دهد.

وی افزود: طیف اول کارکنان وظیفه افرادی هستند که فاقد هر گونه مهارت هستند و ما با استفاده از امکانات سازمانی در حوزه‌های مختلف آموزش‌هایی را به آن‌ها ارائه داده‌ایم. بر اساس استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای از این افراد آزمون گرفته می‌شود و پس از کسب نمره قبولی در این آزمون به آن‌ها مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای اعطا می‌شود. امروز بیش از ۳۶ هزار نفر از این طیف در ۱۴۵ حوزه در ارتش در این آزمون شرکت کردند.

معاون تربیت و آموزش ارتش اضافه کرد: طیف بعدی کارکنان وظیفه افرادی هستند که در طول دوره خدمت سربازی خود مهارتی کسب کرده‌اند و برای مثال این افراد بعضا در  برق‌کاری، لوله‌کشی و یا مهارت‌های دیگری کسب کرده‌اند که در همین راستا از این کارکنان وظیفه آزمون گرفته می‌شود.

وی با بیان این که ۱۳۵ حوزه آزمون مربوط به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ۱۳۶ هزار نفر از طیف دوم کارکنان وظیفه ارتش در سراسر کشور در حال آزمون دادن هستند.

امیر سرتیپ شیخ ادامه داد: طیف سوم کارکنان وظیفه کسانی هستند که دارای تحصیلات عالی بوده و پس از پایان خدمت سربازی به این عزیزان رزومه کاری مورد تایید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعطا می‌شود تا پوشش کاملی به تمام سربازان نیروهای مسلح به لحاظ مهارت آموزی داده شود.

وی افزود: توانمندسازی کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح یکی از اهدافی است که این آزمون‌ها دنبال می‌کنند تا سرباز وظیفه پس از پایان دوران خدمت خود با کسب مهارت وارد بازار کار و جامعه شود.

سرتیپ شیخ در پایان یاداور شد این آزمون حرکتی  برای اشتغال زایی به منظور کمک به نهادهای اجتماعی با هدف رفع بخشی ازمعضل بیکاری جامعه است.منبع: مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی