امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۲۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی عبدالهی در نشست شورای معاونین امور اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران با تشریح پیش نویس ویژه برنامه های اوقات فراغت شهر تهران اظهار داشت: این برنامه ها در محورهای سبک زندگی، هویت و مدیریت تغییرات فرهنگی در راستای تحقق اهداف کلان ۱۸ گانه شهرداری تهران در ایام تابستان امسال اجرا می شود.

وی با تاکید بر غنی بخشی و غنای محتوایی در برنامه های اوقات فراغت شهروندان با بهره گیری از ظرفیت های محله ای اظهار داشت: این برنامه ها با افزایش ارتقای سطح همبستگی و نشاط اجتماعی شهروندان و تقویت کانون گرم خانواده در محورها دین باوری، اخلاق مداری، خانواده محوری، توانمندسازی ظرفیت های محلی از جمله مدیریت محله، تشکل های مردم نهاد، هیئات مذهبی و … اجرا می شود.


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به سرفصل های این برنامه ها گفت: جشنواره بزرگ اوقات فراغت (داستان تابستان)، راه اندازی پایگاه های تابستانی در ۳۵۴ محله شهر تهران، ایجاد ۱۱۰ پایگاه تابستانی در ۱۱۰ مسجد شاخص پایتخت و همچنین مدارس منتخب تهران طی ایام تابستان، غنی بخش اوقات فراغت شهروندان تهرانی است.


به گفته عبدالهی، برپایی پردیس های فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی در بوستان های محوری هر یک از مناطق ۲۲گانه به منظور ارائه خدمات به عموم شهروندان در قالب نمایشگاهی، فروشگاهی، کارگاهی، تفریحی و برنامه های سرگرمی نیز از دیگر برنامه های اصلی پیش بینی شده در ایام تابستان به شمار می رود.


وی از برپایی پردیس های پهنه ای ورزشی در قالب سرگرمی، بازی های سنتی و فعالیت های تفریحی به عنوان دیگر ویژه برنامه های پیش بینی شده ایام تابستان یادکرد و افزود: همچنین حوزه هایی چون گردشگری سلامت، آموزش های شهروندی، بانوان، خدمات اجتماعی نیز برنامه هایی را اجرا خواهند کرد.


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از فصل مهربانی به عنوان یکی از ویژه برنامه های ایام تابستان نام برد و افزود: این برنامه با محوریت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) و با همکاری مناطق ۲۲گانه در قالب جشنواره های اجتماعی، پویش مردمی #شادش کن، جشنواره حامی (شناسایی استعدادها در حوزه آسیب های اجتماعی) و برنامه های ویژه معلولین در بوستان های معلولین اجرا می شود.


همچنین علیرضا شریفی مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران ضمن قدردانی از مناطق برای برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان و سالگرد ارتحال امام (ره)  با اشاره به ویژه برنامه های داستان تابستان اظهار کرد: این برنامه ها برای گروه های مخاطبی چون کودکان، نوجوانان، جوانان، گردشگران، معلولان و جانبازان، سالمندان و محرومین برگزار می شود.


در ادامه این نشست، هر یک از معاونین اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲گانه و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های وابسته حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پیشنهادات خود را برای افزایش کمی و کیفی برنامه های شهرداری تهران در ایام تابستان بیان کردند و بهره مندی هر چه بهتر اقشار مختلف شهروندی از این فضاها و فعالیت ها را خواستار شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی