امروز

یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز بیش از ۴۶ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه می‌آید:

مشمولان دریافت «معاینه فنی ویژه خودرو» + جزییات و زمان اجرای طرح


مهندس نواب حسینی منش – مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- جزئیات طرح معاینه فنی ویژه را تشریح کرد و  با اعلام خبر اجرایی شدن معاینه فنی ویژه یا برتر در شهر تهران گفت: اجرای معاینه فنی ویژه مصوبه سال گذشته شورای عالی ترافیک و شورای ترافیک تهران است که بنا به دلایلی سال گذشته اجرا نشد.


وی با بیان اینکه امسال این مصوبه اجرایی خواهد شد،گفت: براساس این مصوبه معاینه فنی در فاز اول برای خودروهایی که قصد تردد در محدوده طرح ترافیک را دارند در حوزه تست آلایندگی سختگیرانه خواهد شد.


دیدار اعضای شورای شهر با “روحانی” دوشنبه


علی اعطا – سخنگوی شورای شهر- از دیدار اعضای شورای شهر تهران با رئیس جمهور خبر داد و گفت: طبق هماهنگی با دفتر رئیس جمهور این دیدار روز دوشنبه صبح(۱۵ آبان) انجام می‌شود.


وی گفت: یکی از برنامه‌های شورای شهر تهران در این دوره دیدار با سران سه قوه در راستای حل مشکلات شهر تهران بوده که نخستین دیدار با رئیس مجلس برگزار شد.


اتمام حجت معاون وزیر بهداشت درباره تعرفه‌های پزشکی و اجرای کتاب “کالیفرنیا”


دکتر قاسم جان‌بابایی – معاون درمان وزیر بهداشت- ضمن ارایه توضیحاتی درباره روند کاهش تعرفه‌های برخی گروه‌های پزشکی در شورای‌عالی بیمه همچنین در پاسخ به مطالبه برخی‌ها مبنی بر بازگشت به کتاب کالیفرنیا در تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی گفت: اگر دوستان می‌گویند کتاب کالیفرنیا را اجرا کنیم، حرفی نیست و من صراحتا به عنوان معاون درمان آمادگی دارم که با آن همراهی کنم اما تبعات آن را کسانی باید ببینند که پیشنهادش را می‌دهند.


ارسال ۱۶۰ تن دارو و ۱۵۰۰ نیروی درمانی به عراق 


علی‌اصغر پیوندی – رئیس جمعیت هلال احمر- با اشاره به توسعه خدمات این جمعیت در ایام اربعین از اعزام ۱۵۰۰ نیروی متخصص به کشور عراق برای ارائه خدمات درمانی خبر داد.


وی به خدمات درمانی هلال احمر به زائران اشاره و تصریح کرد: در این مدت به ۴۱۶۱ نفر از زوار، خدمات درمانی ارائه شد همچنین ۵۶ نفر از مصدومان زائر که در سوانح و حوادث این مدت دچار مجروحیت شده بودند از سوی هلال احمر جهت انجام ادامه روند درمانی به مراکز درمانی انتقال یافتند.


اقشار آسیب‌پذیر برای “بیمه رایگان” ابتدا به کمیته امداد مراجعه کنند


مهندس طاهر موهبتی – مدیرعامل سازمان سلامت بیمه ایران- ضمن ارائه توضیحاتی درباره قانون الزام بیمه‌شدگان صندوق همگانی این سازمان به دریافت خدمت از بخش دولتی تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم مشکلی برای قشر آسیب پذیر ایجاد شود. این افراد برای بهره‌مندی از بیمه رایگان می‌توانند به کمیته امداد مراجعه کنند، اگر شاخص‌های کمیته امداد را دارا بودند، سازمان بیمه سلامت به آن‌ها ارایه خدمت خواهد داشت.


دستگیری ۶۶۰۰ تن درطرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر طی هفته نخست آبانماه


اسدالله هادی‌نژاد – معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر- از کشف ۱۸ تن و ‏‏۹۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته نخست آبان ماه در کشور خبر داد.


وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر۷۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است گفت: بیشترین حجم کشفیات با  ۳۵۱۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۱۹.۴ درصد کشفیات کشور است و استان خراسان جنوبی با  ۲۵۸۶ کیلوگرم، فارس با ۲۲۰۹ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۲۰۵۶ کیلوگرم و هرمزگان با ۲۰۱۱ کیلوگرم و تهران  با  ۱۲۱۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


از پایان آبان، مبلغ مستمری افزایش یافته مددجویان دیگر به حساب یارانه واریز نمی‌شود


پرویز فتاح -رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)- از مصوبه جدید دولت درخصوص چگونگی واریز مستمری مددجویان خبرداد و گفت: از پایان آبان ماه، مبلغ مستمری مددجویان به جای حساب یارانه‌ای، به حساب مستمری آنها واریز می‌شود.


فتاح ادامه داد: هفته گذشته در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد که از پایان آبان ماه، این مبالغ به حساب مستمری‌های کمیته امداد و مددجویان واریز شود. این موضوع در دولت هم تصویب می شود و از ماه آینده دیگرمستمری‌ها به حساب یارانه‌ای واریز نخواهد شد بلکه به حساب خود مددجویان پرداخت می‌شود.


آمار بالای «خشونت» و «رفتارهای پرخطر» بین دانش‌آموزان 


عباسعلی باقری – مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران- از خشونت خفته در دختران و رفتارهای پرخطر در پسران اعلام نگرانی کرد و گفت: متاسفانه یک متولی خانواده که در سطح کشور قوی عمل کند، نداریم.


وی افزود: در این پژوهش‌ها آمار«رفتارهای پرخطر» در جمعیت دانش آموزان پسر را بالا دیدیم و در دانش‌آموزان دختر «خشونت» آمار بالایی داشت. همه اینها زمینه‌های لازم را فراهم کرده است تا برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اقدامات ریشه‌ای و اساسی انجام دهیم.


تداوم گرد و غبار در مناطق مرکزی و جنوبی تا ظهر امروز


احد وظیفه – مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی- از تداوم پدیده گرد وغبار با غلظت کمتر در بخش‌هایی ازغرب، جنوب غرب و مناطقی از مرکز کشور تا ظهر امروز خبر داد.


وی افزود: آسمان ایلام امروز نیمه ابری تا ابری است و در بعضی ساعات شاهد رگبار و رعد وبرق، گاهی وزش باد و گرد وخاک در این شهر خواهیم بود. بیشینه دما در این روز به ۲۰ درجه سانتیگراد و کمینه آن به ۱۶سانتیگراد می‌رسد. آسمان ایلام فردا کمی ابری تا نیمه ابری است. در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. دمای هوا در سرترین ساعات روز یکشنبه به ۱۲ و در گرمترین ساعت به ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.


از تامین حق‌آبه تالاب‌ها تا پایش کیفیت آب؛ سناریوی رئیس جدید محیط زیست


عیسی کلانتری – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست- ضمن تشریح برنامه‌های این دستگاه در حوزه آب اظهار کرد: تامین حق‌آبه تالاب‌ها دستور رئیس جمهور است که باید طی چهار سال دولت دوازدهم پیگیری شود.


کلانتری با بیان اینکه دادگاه‌های کشور در زمینه برداشت آب‌های غیرمجاز در مقاطعی که دولت خواسته خیلی خوب عمل کرده‌اند، به ایسنا گفت: امیدواریم وزارت نیرو هم این احکام را به‌درستی و به‌دقت اجرایی کند چون در گذشته موردی در حوضه دریاچه ارومیه داشتیم که یکی از مدیران کل آب استان از برخورد با برداشت کنندگان غیرمجاز آب خودداری کرد و مدعی بود با کسی که مستضعف است و آب غیرمجاز برداشت می‌کند برخورد نمی‌کند. این مدیر دو تخلف انجام می‌داد؛ هم اینکه از برخورد با برداشت غیرمجاز آب جلوگیری نمی‌کرد، هم اینکه در اجرای حکم دادگاه مبنی برخورد با متخلف کوتاهی می‌کرد.


خروج بخش اعظم زائران تا امروز از مرزهای کشور /هیچ مورد امنیتی در مرزها نداشته‌ایم


سردار حسین اشتری – فرمانده نیروی انتظامی- گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم.


وی با قدردانی از زائرانی که توصیه‌های پلیس و مسئولان مربوطه را مدنظر قرار داده و رعایت می‌کنند، اظهار کرد: توصیه می‌کنم آن دسته از زائرانی که ویزا ندارند یا گذرنامه‌شان معتبر نیست به مرزها نیایند زیرا محلی برای صدور گذرنامه و ارائه ویزا در پایانه‌های مرزی وجود ندارد.


به گزارش ایسنا پربازدیدترین اخبار اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:


از پایان آبان، مبلغ مستمری افزایش یافته مددجویان دیگر به حساب یارانه واریز نمی‌شود


از تامین حق‌آبه تالاب‌ها تا پایش کیفیت آب؛ سناریوی رئیس جدید محیط زیست


مشمولان دریافت «معاینه فنی ویژه خودرو» + جزییات و زمان اجرای طرح


اتمام حجت معاون وزیر بهداشت درباره تعرفه‌های پزشکی و اجرای کتاب “کالیفرنیا”


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی