امروز

یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۳:۰۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهور در مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوزهای زیست محیطی گفت: امیدواریم بتوانیم رشد اقتصادی در کشوررا سبز کنیم و با همان شتاب، رشد اقتصادی انجام شود اما منحنی های تخریب و آلودگی محیط زیست از آن جدا شود.

معصومه ابتکار افزود: گامی که امروز برداشته می شود در جهت بهبود فضای کسب و کار بسیار گام بزرگ و اتفاق ارزنده ای است و قطعا مشارکت و حضور بخش خصوصی را به دنبال خواهد شد.


وی تأکید کرد: باید تشکر کنیم از کسانی که این شرایط را فراهم کردند تا گامی دیگر به سوی دولت الکترونیک برداریم. چرا که این موضوع از دید ما اهمیت زیست محیطی بسیاری دارد.


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در همین سامانه امروز اطلاع رسانی و شفاف سازی فرآیند صدور مجوزها، گام بسیار مهمی است زیرا افراد ممکن است از روی بی اطلاعی، قدم هایی بردارند و ندانند که چه مشکلاتی برای محیط زیست و چه مغایرت ها با قوانین خواهد داشت. علاوه بر این کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف کاغذ از نتایج مهم آن است و ما امیدواریم مصرف کاغذ را در بسیاری از فرآیندهای خدمات دولتی کاهش دهیم.


ابتکار ادامه داد: بحث مهم دیگر که حاصل این سامانه خواهد بود سلامت اداری و کاهش احتمال فساد در فرآیندها به ویژه در مواردی مثل «امضاهای طلایی» است که اگر دقت لازم در سلامت آن نشود ممکن است از مسیر خود خارج شود و این گام در زمینه سلامت اداری هم گام بسیار مهمی است.


ادامه دارد…

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی