امروز

پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس قوه قضائیه: به طور قطع پیروزی جبهه مقاومت سوریه در حلب ، معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای را تغییر خواهد داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک پیروزی های اخیر جبهه مقاومت سوریه در حلب افزود: کشورهای غربی و حامیان تروریست ها تصمیم داشتند شهر حلب به مرکز تروریستی در سوریه تبدیل شود و در پی تقسیم سوریه بودند تا در قبال آن پایگاهی برای تغییرات در کل منطقه ایجاد کنند.

وی گفت: اکنون این خواب آنها تعبیر نشد و با پیروزی بسیار مهم جبهه مقاومت سوریه همه بناهای غربی ها و اذنابشان که برای خودشان بنا کرده بودند به هم ریخت.

رئیس دستگاه قضا نحوه برخورد کشورهای غربی با این ماجرا را هم نشانگر اهمیت موضوع آزادسازی حلب خواند و افزود: هر روز طرحی را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح می کنند برای اینکه به نحوی تروریست ها را در منطقه نگه دارند و تا زمانی که بخشی از حلب در دست تروریستها بود اصرار می کردند که آتش بسی را با شرایط خودشان تحمیل کنند و اکنون که حلب آزاد شده است به نحو دیگری ورود کردند.

وی گفت: کشور فرانسه که خودش داد مقابله با تروریست را سر داده و مدتهای مدید وضع خاص امنیتی در کشورش برپا کرده بود امروز حامی تروریست ها شده است و برج های خودشان را سیاه پوش کردند و اینها همه نشان می دهد که چطور کشورهای غربی به دنبال وارونه کردن واقعیت ها هستند .

تروریست ها وحامیانشان بدانند که سوریه مأمن و مأوی برای آنها نیست

رئیس قوه قضاییه گفت: تروریست ها و حامیانشان بدانند که سوریه مأمن و مأوی برای آنها نیست. 

 آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه انسان از این همه قلب واقعیت و وارونه کردن حقایق توسط کشورهای غربی در می ماند افزود: شما از هزاران کیلومتر آن طرف تر آمدید و افرادی را به عنوان تروریست به این منطقه صادر کردید ، این را همه می دانند و حال آنان را حمایت می کنید . 

وی ادامه داد : خصوصا کشورهای مرتجع منطقه که برای مدت مدیدی با شکاف در میان کشورها، تروریست ها را به جان مردم سوریه و عراق انداختند. 

رییس قوه قضاییه گفت: اینها قابل توجیه از حیث حقوق بشری نیست اما قضیه وارونه شده و کشورهای حامی تروریست ها ، ندای حقوق بشر سر می دهند . 

وی افزود: واقعا این دوگانگی رفتار و این نفاق در مقام عمل و نحوه برخورد کشورهای غربی با تروریست ها خیلی عجیب است . 

آیت الله آملی لاریجانی گفت: تروریست ها توسط همین کشورها تسلیح شدند ، تروریست های که جوان ۱۲ ساله را در مقابل دروبین ها از گوش تا گوش سر بریدند، اینها حال تروریست های معتدل بشمار می روند و گفته می شود چون اینها تروریست های معتدل هستند باید از آنان حمایت کنیم .

وی افزود: واقعا این را می شود پذیرفت که تروریست دو قسم خوب و بد داشته باشد .

رییس قوه قضاییه گفت:‌ آنها اسم این تروریست ها را تروریست  نمی گذارند که البته  با یک تغییرات عنوان که ماهیت گروه ها عوض نشده است. 

وی با بیان اینکه حمایت های کشور های غربی از این تروریست ها بدترین پیام را برای حقوق بشر در دنیا دارد افزود: پیام این است که هر کسی با کشورهای غربی همراه شد حقوق بشری است، ولو اینکه ضد بشری ترین کارها را انجام دهد همانند عربستان سعودی که در یمن با بمباران های خود این همه جنایات علیه مردم یمن به عمل آورده است. 

آیت الله آملی لاریجانی گفت: معلوم می شود که حقوق بشر در دنیا ابزاری برای فشار در کشورها شده است . 

وی افزود : بحث حلب از این جهت مهم است که معلوم شد با صبر و استقامت، یک ملت می تواند در مقابل همه این قدرت ها بایستد . 

رییس قوه قضاییه گفت: ما امیدواریم با تلاش و مجاهدت ملت و دولت سوریه و همه کسانی که کمک می کنند، بقیه کشور سوریه آزاد شود؛ تروریست ها و حامیانشان بدانند که آنجا مامن و ماوی برای انها نیست.

استراتژی دراز مدت غربی ها برگرداندن تحریم هاست

رئیس قوه قضاییه گفت: استراتژی دراز مدت غربی ها این است که با فشار بر جمهوری اسلامی ایران در موضوع حقوق بشر و مساله مقابله با تروریسم بتوانند تحریم ها را برگردانند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی افزود: به نظر می رسد که کشورهای غربی در دوران پسابرجام راهبرد خاصی را در مورد جمهوری اسلامی  ایران در پیش گرفته اند البته از قبل هم احتمال داده می شد اما نه با این کیفیتی که امروز هست.

وی گفت: آنها می خواهند تاثیر برجام را به حداقل برسانند و جمهوری اسلامی ایران را با عناوین دیگری تحت فشار بگذارند به این ترتیب که تحریم های برجامی برداشته شود اما تحریم هایی از حیث حقوق بشر را تشدید کند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه در این شرایط برجام چه فایده ای برای جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت افزود: از صحبت های مقامات رسمی این کشورها و تحلیل کارشناسان نزدیک به دولت ها به نظر می رسد استراتژی دراز مدت آنها این است که با فشار بر جمهوری اسلامی ایران بر موضوع حقوق بشر و مساله مقابله با تروریسم، بتوانند تحریم ها را برگردانند و ایران را دچار مشکل کنند.

وی گفت: البته برخی تحلیلگران جلوتر رفتند و گفتند برای مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا ما باید از درون به جمهوری اسلامی ایران فشار آوریم و مقصودشان این است که در درون کشور با ایجاد تفرقه و حمایت از جناح ها و افراد غرب گرا بتوانند منفذی در درون پیدا کنند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: این همان نقشه هایی است که در درون فتنه دنبال می کردند و یکباره همه به میدان آمدند و تکرار می کردند که ما از کسانی که در خیابان ها ، شورش می کنند  و با حکومت مستقر جمهوری اسلامی ایران مقابله می کنند حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان به نحو دیگری همین مطلب را طرح می کنند افزود: آنها به دنبال حمایت از کسانی هستند که به گرایش های غربی نزدیک ترند و این سخن صریح برخی تحلیلگران نزدیک به دولت آمریکاست.

رئیس قوه قضائیه گفت: ما در درون کشور باید به هوش باشیم و خوشبختانه مردم ما بصیر و فهیم اند و نحوه دخالت کشورهای سلطه را خوب می فهمند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: باید همه با همدلی و هم زبانی به دنبال ایجاد وحدت در کشور و توجه به توصیه ها و راهبردهای رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی گفت: همه باید در این خط حرکت کنیم و با داشتن وحدت با آنچه که دشمنان در درون کشور به دنبال تفرقه هستند مقابله کنیم و البته عده ای ممکن است در درون کشور به حمایت های غربی ها اعتماد کنند که اشتباه می کنند.

رئیس دستگاه قضا افزود: دولت های غربی به هیچ کس رحم نکردند و قابل اعتماد نیستند و همین داستان برجام به خوبی این مساله را نشان داد.

وی گفت: وزیر خارجه ای با پای شکسته چندین روز در ژنو مشغول مذاکره بود و آن وقت می گفتند که آنها بعید است بخواهند کار صوری انجام دهند اما امروز معلوم شد که چرا اینها اینقدر اصرار داشتند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: اکنون آنها تصریح می کنند که ما با این کار جلوی پیشرفت های جمهوری اسلامی را گرفتیم و به زعم خودشان می گویند که جلوی ایران را که به ساخت بمب اتم نزدیک شده بود گرفتیم .

وی گفت: اکنون آنها از طرفی دیگر می گویند ما باید از طریق حقوق بشر به ایران فشار آوریم و تحریم ها را ادامه دهیم و این استراتژی دراز مدت آنهاست.

رئیس قوه قضاییه افزود: در این شرایط همه مسئولان باید به هوش و متوجه باشند و بصیرت یعنی دشمن شناسی در مقطع و زمان مناسب خودش و ما امیدواریم که با توجهات مردم و مسئولان نگذاریم نقشه های آنها حتی به کمترین مقدار هم در کشور قابل اجرا باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی