امروز

یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۳:۰۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، رضا امینی ظهر چهارشنبه، در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های منطقه  پنج  شهرداری که در قالب پنجاه و نهمین هفته از سری برنامه‌های هر هفته چند افتتاح شهرداری برگزار شد، با اشاره به اینکه مناطق پنج و شش شهرداری از مناطق پردرآمد شهرداری اصفهان هستند، اظهار داشت: البته باید توجه داشته باشیم که این مناطق نیز دارای لکه‌های محرومی هستند که باید به آنها توجه ویژه صورت پذیرد.

وی همچنین با بیان اینکه برخی از مشاغل مزاحم در محدوده این مناطق وجود دارد، ابراز داشت: بر حسب قانون این مشاغل باید از محدوده شهری خارج شوند تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های بزرگ شهری در مجاورت کوه صفه اصفهان، تفرجگاه‌ها و مراکز جاذب سفر برای شهروندان پیش‌بینی کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه قطار خدمت در دور جدید شورای اسلامی شهر اصفهان نیز ادامه می‌یابد، گفت: مردم باید بتوانند مطالبات خود را مطرح کرده و شوراها بر اساس اقتضای علمی نسبت به رفع این نیازها اقدام کنند.


وی با بیان اینکه در دوره‌های مختلف مدیریت شهری بیشترین توجه به دلیل فاصله طبقاتی موجود به مناطق شمالی شهر شده است، تصریح کرد: با این وجود از لکه های محروم مناطق جنوبی اصفهان نباید غافل شد، امیدواریم مجموعه تلاش ها مورد رضایت شهروندان قرار گیرد.


رئیس شورای شهر اصفهان در ادامه توافق اولیه بین ستاد کل نیروهای مسلح با شهرداری را اولین قدم برای آزاد سازی اراضی جنوبی شهر  را در راستای انجام پروژه های شهری دانست و گفت: برای این مهم مکاتبات بین شهرداری و ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده است و خود ارتش و سپاه هم قائل به خارج شدن از شهر هستند.


وی با بیان اینکه ما شهروندان امینت خود را مدیون وجود برادران ارتشی و سپاهی هستیم اضافه کرد: یکی از ملزومات تامین همین امنیت وجود فضایی مناسب برای حضور این نیروهاست که باید این فضا برای آنها تامین شود تا این اراضی به مدیریت شهری واگذار شود.


جانمایی پادگان‌های جدید در طرح تفصیلی شهر اصفهان دیده شده است


امینی ادامه داد: برای این منظور چندین پادگان در طرح تفصیلی قرار گرفته است که با جانمایی‌های مناسبی قرار است مکان خود را تغییر دهند اما باید مکان مناسبی هم برای نیروهای مسلح فراهم شود.


وی با اشاره به اینکه نمی‌توان گفت چه میزانی پروژه‌های شهری به دوره بعدی واگذار می‌شود، گفت: ما فرقی بین دوره‌های مختلف شورای شهر نمی‌بینیم و نمی‌توان در این مورد محاسبه‌ای انجام داد.


رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه نباید مرزهای سیاسی در این دوران تاریخی وجود داشته باشد و باید به دور از این موضوعات تنها به خدمت رسانی به مردم اندیشید، تصریح کرد: مردم به دور از حساسیت های شدید حزبی و جناجی تنها از حاکمیت توقع خدمت رسانی دارند که باید ما هم همین موضوع را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی