امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر، رضوان حکیم زاده در جلسه با رئیس سازمان بهزیستی اظهار کرد: در آخرین جلسه با بهزیستی مقرر شد که شاخص‌ها و استانداردهای مناسب برای مدیریت مهد کودک ها و پیش دبستانی ها تعیین شود تا کودکان بیشتری به ویژه در مناطق روستایی و عشایری بتوانند از خدمات آموزش و پرورش و بهزیستی بهره مند شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مدیریت هماهنگ درباره مهد کودک ها و پیش دبستانی ها صورت می گیرد، اظهار کرد: از همه امکانات دو دستگاه استفاده  می شود و با همکاری یکدیگر خدمات بیشتری در دسترس کودکان به ویژه در مناطق روستایی و عشایری قرار خواهد گرفت.


حکیم زاده بیان کرد: بر اساس قانون، وزارت آموزش و پرورش باید در زمینه تعیین استانداردها و شاخص‌ها در دوره پیش دبستانی اقدام کند و بهزیستی از شاخص‌های تعیین شده حمایت خواهد کرد.


وی با تاکید بر این که مجری تعیین شاخص در دوره پیش دبستانی آموزش و پرورش است، اضافه کرد: مقررات ارائه شده از سوی آموزش و پرورش از این پس مبنای کار دو دستگاه خواهد بود.


معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از تدوین تفاهم نامه همکاری به منظور سامان‌دهی مهدهای کودک و پیش دبستانی خبرداد و گفت: پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در حال نهایی شدن است.


حکیم زاده گفت: بر اساس آنچه قانون مشخص کرده مجوز مهدهای کودک توسط سازمان بهزیستی و مجوز پیش دبستانی ها توسط آموزش و پرورش صادر می‌شود اما استانداردها و شاخص ها برای هر دو دوره با همکاری دو دستگاه تعیین خواهد شد و آموزش و پرورش از تجارب سازمان بهزیستی در دوره پیش دبستانی نیز استفاده خواهد کرد.


وی ادامه داد: سعی می‌کنیم شاخص ها و استانداردها را با همکاری سازمان بهزیستی به پیش ببریم تا مهدهای کودک و پیش دبستانی ها از بلاتکلیفی خارج شوند و شرایط بهتری برای کودکان مهد کودک ها و پیش دبستانی ها فراهم شده و تعداد بیشتری زیر پوشش قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی