امروز

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۳۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه برخی از فضاهای فرهنگی تهران از قابلیت‌های لازم برای گردشگری شهری برخوردار است، گفت: تلاش‌های شهرداری تهران در گسترش فضاهای فرهنگی در سطح شهر تهران، ضمن تقویت توریسم داخلی و خارجی؛ می‌تواند به عنوان یکی از فعالیت‌های موثر اقتصادی و اجتماعی در آمده و موجب درآمدزایی شود.


نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با الگو‌پذیری از مدیریت شهری تهران باید فضاها و کالبد فرهنگی در سایر استان‌ها و کلانشهرهای کشور نیز گسترش یابد، افزود: افزایش فضاها و مراکز فرهنگی با تبیین و آموزش سبک زندگی ایرانی و اسلامی، کشور را در برابر آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی بیمه می‌کند.


وی با تاکید بر نقش فضاهای فرهنگی در شکل دادن و هدایت رفتارهای اجتماعی افراد جامعه، ادامه داد: فضاهای فرهنگی شهرها می‌توانند در ساختن ذهن و فرهنگ انسا‌ن‌ها که هدایت کنند رفتار آنان است، نقش داشته باشد.


قمی هویت بخشی به شهر و حفظ رویکردهای ملی و فرهنگی را مهمترین اهداف توسعه فضاهای فرهنگی دانست و گفت: گسترش فضاهای فرهنگی در شهر نوعی سرمایه‌گذاری اجتماعی است، اجرای فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار در سطح شهر و همچنین غنی سازی اوقات فراغت شهروندان با گسترش ساخت‌وسازهای فضاهای فرهنگی منجر به ارتقای فرهنگ عمومی جامعه می شود.


عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه تهران از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری خوبی برخوردار است، تاکید کرد:گسترش این مجموعه‌ها از گرایش اقشار مختلف به ویژه جوانان به سمت فضاها و مراکز ناسالم جلوگیری کرده و منجر به بهبود کیفیت زندگی شهری شده و محیط شهری خوب و رضایت بخشی را برای مردم رقم می‌زند.


نماینده مردم پاکدشت در مجلس دهم، افزود: مدیریت شهری می‌تواند با توسعه فضاهای فرهنگی و بهرده‌برداری بهینه از این فضاها حیات و طراوت لازم را به محیط شهری ارزانی کرده و شهر خوبی را برای شهروندان فراهم کند. توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در کلانشهر تهران، بستر و زمینه مناسبی را برای رشد و ترقی فرهنگ شهروندی فراهم می‌کند که این امر مهم از اهداف توسعه پایدار به شمار می آید.


قمی تصریح کرد: رفع موانع و معضلات و ایجاد فرصت توسعه شهری در گرو توسعه فضاهای فرهنگی است، اهداف توسعه فضاهای فرهنگی نیز رابطه‌ای مستقیم با مطالبه مردم دارد، لذا توسعه مجموعه‌ها و اماکن فرهنگی مطابق خواست و مطالبه شهروندان است، چرا که این مراکز در کاهش ناهنجاری‌های رفتاری و اخلاقی بسیار تاثیر گذاراست.


این نماینده مجلس شورای اسلامی، معتقد است: هر اندازه شاهد افزایش ساخت و سازهای فضاهای فرهنگی باشیم، مشکلات زندگی شهروندی نیز در پی آن کاهش می‌یابد ، چرا که فضاها و بسترهای فرهنگی فرصتی را برای نزدیک شدن و دور هم جمع شدن شهروندان فراهم می‌کند، لذا برای ارتقای سطح فرهنگ در جامعه ضروری است که در راستای توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی گام برداشته و با به مشارکت طلبیدن شهروندان در مسیر توسعه فرهنگی شهر حرکت کنیم.


وی در ادامه با اشاره به برقراری ارتباط تنگاتنگ مردم با شهرداری ، بیان داشت: لازم است همکاری و هماهنگی بیشتری میان شهروندان و شهرداری صورت گیرد و تا شاهد کاهش هزینه های تحمیل شده بر شهرداری باشد.


به گفته نماینده پاکدشت اگر شهرداری از مشارکت و همکاری مردم برخوردار باشد بهتر می تواند به اداره شهر بپردازد، به عبارتی پرداخت بموقع عوارض ، همکاری مردم در حفظ و نگهداری تجهیزات شهری ، کاهش تولید زباله می تواند کمک بزرگی به شهرداری در راستای کاهش هزینه ها و خدمات داشته باشد.


قمی گفت: در این صورت است که مردم در حفظ و حراست از شهر کوشا بوده و اجازه صرف هزینه های اضافه را نخواهند داد.


عضو مجمع نمایندگان تهران، تصریح کرد: هر اندازه ما در توسعه زیرساختهای فرهنگی هزینه کنیم با سرعتی چشمگیر به سوی قله های پیشرفت حرکت خواهیم کرد و با داشتن مردمی با فرهنگ غنی و آگاه به اصول شهروندی؛ شهری مدرن را پیش روی خواهیم داشت./


پایان پیام

منبع: خبرگزاری مجلس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی