رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
 • الجمعة ۲۷ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Friday 24 February
 • ads
  Untitled 2

  ads

تبلیغات

علیرضا فولادی افزود: هرساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد برابر سهمیه در نظر گرفته شده از سوی وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان سرباز معلم جهت پوشش نیروی انسانی مدارس در ۲۲ منطقه آموزشی استان و در مقطع ابتدایی و متوسطه بکار گرفته می شوند و دوره […]

علیرضا فولادی افزود: هرساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد برابر سهمیه در نظر گرفته شده از سوی وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان سرباز معلم جهت پوشش نیروی انسانی مدارس در ۲۲ منطقه آموزشی استان و در مقطع ابتدایی و متوسطه بکار گرفته می شوند و دوره مقدس سربازی را در کسوت زیبای معلمی و به عنوان نیروی آموزشی در آموزش و پرورش می‌گذرانند.

وی در ادامه گفت: در سال جاری نیز حدود ۲۰۰ نفر نیروی جدید سرباز معلم پس از گذراندن دوره‌های آموزشی نظامی، برای کسب آمادگی لازم جهت ورود به کلاسهای درس، دوره آموزشی بدو خدمت را گذرانده و با شروع سال تحصیلی در کلاس درس حاضر می‌شوند.

به گفته فولادی، ثبت نام سرباز معلمان تا هفتم اردیبهشت ماه سال جاری در کلیه ادارات آموزش و پرورش استان انجام خواهد گرفت و مشابه ستاد ثبت نامی که در اداره کل آموزش وپرورش استان تشکیل شد در سایر ادارات آموزش وپرورش نیز تشکیل می شود و بر روند تبلیغات ، شناسایی، جذب و ثبت نام سرباز معلمان طبق مقررات اعلام شده نظارت خواهند کرد.

وی ادامه داد: در صورت وجود داوطلب بیش از سهمیه اعلام شده در هر رشته علاوه بر انجام مصاحبه تخصصی، از داوطلبین فرم امتیاز بندی و حتی برگزاری آزمون از افراد نیز پیش بینی شده است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش همچنین با بیان اینکه اولویت بکارگیری نیروها در مقاطع ابتدایی و فنی حرفه ای و کاردانش و عمدتا در مدارس روستایی و صعب‌العبور خواهد بود، توصیه کرد: چنانچه کسانی قصد ادامه تحصیل در دانشگاهها را دارند بهتر است در این طرح شرکت نکنند چراکه بعدا با مشکلات متعددی در خصوص ترخیص و پرداخت هزینه‌های دوره های آموزشی گذرانده شده مواجه خواهند شد.

فولادی در پایان گفت: مدت خدمت این افراد ۲ سال خواهد بود و مدارک کسر خدمت آنان پذیرفته نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • سلام
  یه سوال دارم خیلی برام مهمه
  من پدرم در زمان جنگ خدمت میکرده
  الان دو تا کارت داره یکیش پایان خدمت و یکیش ۶ ماهه کارت دوره احتیاط
  محل خدمتش هم وزارت دفاع تهران بوده
  الان روی این کارت دوره احتیاطش کسری میدن ؟؟
  چیکار بکنم

 • اگر قرار است سربازان معلمی کنند این چه ربطی به نیروهای مسلح و آموزش نظامی دارد؟
  اگر در حال حاضر نیازی به حضور اینهمه سرباز نیست بیایید منصفانه پس از گذراندن دوره آموزشی بگذارید بروند دنبال زندگی اشان. و آنها را بلاجهت سر کار نگذارید.

 • در شرایطی که حتی برای نیروهای متخصص کار نیست. این چه معنی دارد که از این سربازان در کارهای غیر نظامی که ارتباطی به نظام وظیفه ندارد استفاده شود. و دو سال به هر قیمت که شده میخواهید مخل روال زندگی اشان شوید. شما را به عزیزانتان قسم بگذارید این جوانان بروند دنبال زندگی اشان.
  البته لازم است به تعداد مورد نیاز در سیستم نظامی تعلیم ببینند و بکار گرفته شوند. مابقی حقیقتاَ سر کاری است.
  همین مسائل باعث میشود که تمام هم و غم جوانان یافتن انواع و اقسام راههای معافیت( پزشکی، کفالت، خانواده شهید و جانباز، غیبت وووو…..) شود.
  واقعاَ باید فکری به حال نظام وظیفه کرد که هم نیرویی مناسب و تعلیم دیده به تعداد کفایت برای سیستم نظامی کشور وجود داشته باشد وهم بخود و بلاجهت این جوانان دو سال از زندگی اشان را سر کار نباشند و از همه چیز عقب نیافتند

 • سلام،ماهم بالاخره رفتیم سربازی،باورکنید بهر چی اعتقاددارید قسم فقط ۱ماهش مفید بود،الآن ۶ماهه ک دارم خدمت میکنم خسته شدم ازاین همه بیکاری،نمیشه دنبال کارم رفت چون گیری،۲سال ازتمام زندگیم عقب افتادم بعدازاین ۲سال باید از صفر شروع کنم چرا آخه؟؟؟

ارسال دیدگاه

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.