امروز

پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۰۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماع > اجتماعی – پسر جوانی که متهم است در جریان درگیری با دوستش وی را به آتش کشیده و موجب مرگش شده است در جلسه محاکمه مدعی شد که قصد داشته با ریختن بنزین روی دوستش، او را بترساند.

این جنایت اواسط سال ۹۳در آپارتمانی واقع در غرب تهران اتفاق افتاد. آن روز این آپارتمان طعمه حریق شد و ساعتی بعد با مهار شعله‌های آتش معلوم شد جوانی که صاحب خانه بود جانش را از دست داده است. در بررسی‌های اولیه معلوم شد که این حادثه عمدی بوده اما هنوز معلوم نبود این آتش‌سوزی عمدی چطور و توسط چه‌کسی انجام شده است. بنابر این افسران آگاهی به تحقیقات میدانی در این‌باره دست زدند.

شواهد نشان می‌داد مقتول بعد از جدایی از همسرش به تنهایی زندگی می‌کرد اما گاهی دوستان او به خانه‌اش رفت‌وآمد می‌کردند و روز حادثه نیز ۳نفر از آنان به خانه مقتول رفته بودند. به همین دلیل این ۳نفر تحت بازجویی قرار گرفتند و معلوم شد یکی از آنها در جریان درگیری با مقتول روی وی بنزین ریخته و باعث ایجاد آتش‌سوزی مرگبار شده است. وی در اعترافاتش گفت: من و دوستانم گاهی به خانه مقتول می‌رفتیم و در آنجا مواد مصرف می‌کردیم.

روز حادثه اما با او بگومگو کردم و در ادامه وقتی به دستشویی رفته بود رویش بنزین ریختم اما چون او فندک در دستش بود آتش گرفت. متهم در ادامه صحنه جنایت را بازسازی کرد و در نهایت پرونده باصدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور قاضی ابراهیم اسلامی برگزار شد پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، پدر و مادر مقتول برای قاتل پسرشان تقاضای صدور حکم قصاص کردند.

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و گفت: من قبول دارم که روی مقتول بنزین ریختم اما من ناخواسته باعث مرگش شدم و قصدی برای این کار نداشتم. وی ادامه داد: روز حادثه من و مقتول در خانه بودیم و او اجازه نمی‌داد از آنجا خارج شوم. حس کردم نظر بدی نسبت به من دارد. به همین دلیل با ۲نفر از دوستان مشترک مان تماس گرفتم و چند دقیقه بعد آنها آمدند. با حضور آنها من احساس امنیت بیشتری می‌کردم. وقتی درباره مشکلی که برایم پیش آمده بود با دوستانم صحبت کردم یکی از آنها گفت که باید مقتول را بترسانم تا دیگر کاری به کارم نداشته باشد. آن زمان او به دستشویی رفته بود.

من هم از جاکفشی یک بطری ۱٫۵لیتری بنزین برداشتم و سراغش رفتم، در را باز کردم و مقداری بنزین روی او ریختم غافل از اینکه او یک فندک روشن در دستش دارد. همان زمان یکی از دوستانم جلو آمد تا مانع من شود. او می‌خواست دستم را بگیرد اما وقتی دستم را فشار داد بنزین بیشتری توی دستشویی ریخت و آتش‌سوزی بیشتر شد. من فقط می‌خواستم او را بترسانم تا دست از سرم بردارد و قصدی برای قتلش نداشتم. این ماجرا فقط یک حادثه بود.

در ادامه این جلسه جوانی که ناخواسته باعث گسترش آتش‌سوزی شده بود و جوان دیگری که شاهد این حادثه بود نیز آنچه را که از این آتش‌سوزی مرگبار به یاد داشتند بازگو کردند و در نهایت با ختم جلسه قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی