امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۵:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر: چیزی به نام حذف اعدام در مجلس مطرح نبوده و چنین چیزی وضع نشده و در واقع حذف اعدام در بحث مبارزه با قاچاق مواد مخدر شدنی نیست.

حذف اعدام در بحث مبازره با قاچاق مواد مخدر شدنی نیستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سردار مؤیدی در نشست خبری به بحث قانونگذاری در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: چیزی به نام حذف اعدام به سبکی که اکنون مطرح می شود که اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر حذف می شود در مجلس شورای اسلامی وضع نشده و چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی گفت: بلکه به منظور کیفی سازی مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بندهایی از قانون مبارزه با قاچاق مواد مخدر اصلاحاتی صورت گرفته و برخی از این بندها اصلاح شده است که در صورت تصویب در روند مبارزه تأثیری نخواهد داشت.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اکنون اینگونه مطرح می شود که اعدام از قوانین مبارزه با مواد مخدر حذف شده که این بحث درست نیست و تنها اصلاحات در برخی بندها صورت گرفته است.

مؤیدی با تاکید بر اینکه حذف اعدام کاملاً رد می شود و مردود است، گفت: بین مردم اینگونه جا نیفتد که قاچاق مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران دیگر اعدام ندارد و در واقع مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز دنبال این بحث نبودند و دنبال آن نیستند.

وی همچنین به بحث توزیع مواد مخدر در کشور جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: این بحث نیز مردود است و شدنی نیست چرا که ما تابع قوانین و مقررات بین المللی هستیم و براساس مقررات کنوانسیون های بین المللی و قوانین داخلی و شرایط ژئوپلتیکی منطقه اجازه نمی دهد که مواد مخدر دولتی توزیع کنیم.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این موضوع کاملاً از طرف نمایندگان رد شده بلکه در این خصوص شیوه درمان معتادان مطرح بوده است و در واقع افرادی که از این موضوع اطلاع نداشتند موضوع را برعکس مطرح کردند بنابر این چنین اتفاقی نه در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر شدنی نیست.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی