امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۱۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماع > اجتماعی – راننده شیطان‌صفت با پرسه زدن در اطراف ترمینال جنوب زنان تنها را به‌عنوان مسافر سوار خودرواش می‌کرد و نقشه شومی برای‌شان می‌کشید. او با این ترفند توانست ۲زن جوان را شکار کند اما در نهایت دستگیر و محاکمه شد.

چندی قبل زن جوانی همراه با شوهرش نزد مأموران پلیس پایتخت رفت و گفت یک راننده تاکسی او را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده است. او گفت: به یکی از شهرستان‌ها سفر کرده بودم و ساعت ۵صبح با اتوبوس به ترمینال جنوب رسیدم. هوا تاریک و همه جا خلوت بود. برای رفتن به خانه‌ام یک تاکسی کرایه کردم. راننده مرد جوانی بود و قرار شد که من را به خانه‌ام برساند اما در میانه راه ناگهان چاقوی بزرگی به طرفم گرفت و شروع به تهدید کرد. التماس کردم و از او خواستم که رهایم کند اما فایده‌ای نداشت. او من را با تهدید به حوالی بهشت زهرا کشاند. می‌خواست من را مورد آزار و اذیت قرار دهد که در برابرش مقاومت کردم و سرانجام من را همانجا رها کرد و گریخت.

هرچند زن جوان نتوانسته بود شماره پلاک خودرو با به‌خاطر بسپارد اما مشخصات راننده را به خوبی به یاد داشت و با کمک او چهره فرضی متهم ترسیم شد و تحقیقات ادامه یافت.

با گذشت مدتی از این شکایت در شرایطی که هنوز متهم شناسایی نشده بود زن دیگری نیز نزد مأموران رفت و در اظهاراتی مشابه گفت که یک راننده تاکسی وی را ربوده است. او نیز مسافر بود و در ساعت‌های اولیه بامداد در اطراف ترمینال جنوب به‌عنوان مسافر سوار خودروی متهم شده بود. او نیز گفت مرد شیطان صفت وی را با تهدید چاقو به حوالی بهشت زهرا کشانده است.

وارد شدن دومین شاکی به این پرونده ابعاد آن را گسترده‌تر کرد. شواهد نشان می‌داد مرد تحت تعقیب به شکل سریالی دست به ربودن زنان جوان می‌زند و ممکن است بر شمار شاکیان افزوده شود. این در حالی بود که گروهی از مأموران با استفاده از چهره نگاری متهم در بین هزاران راننده به‌دنبال یافتن متهم بودند تا اینکه سرانجام توانستند وی را شناسایی کنند.

او که جوانی ۳۲ساله است وقتی تحت بازجویی قرار گرفت گفت که شاکیان را نمی‌شناسد و بی‌گناه است. با وجود این شاکیان در مواجهه حضوری او را در بین چند متهم شناسایی کردند و گفتند او همان فردی است که آنها را ربوده است. همچنین مأموران در جریان بازرسی از مخفیگاه متهم چاقویی را کشف کردند که به گواه شاکیان همان چاقویی بود که او برای تهدید طعمه هایش استفاده کرده بود. اینها همه شواهد و مدارک علیه متهم نبود چرا که دستمالی نیز در تاکسی او کشف شد که نمونه موجود در آن با نمونه متهم همخوانی داشت. در این شرایط پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

در جلسه محاکمه که دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی محمدباقر قربانزاده و با حضور قاضی عیسی غفاری برگزار شد ابتدا یکی از شاکیان که در جلسه حضور داشت بار دیگر آنچه را که اتفاق افتاده بود شرح داد و خواستار مجازات متهم شد.

در ادامه قاضی اتهام آدم ربایی و تهدید با چاقو را به متهم تفهیم کرد و از او خواست به دفاع از خودش بپردازد. با وجود اینکه همه شواهد و مدارک موجود علیه متهم بود او گفت که بی‌گناه است و شاکیان دروغ می‌گویند. او ادامه داد: شاکیانم دروغ می‌گویند و علیه من توطئه چینی کرده‌اند. من قبول دارم که شب‌ها در اطراف ترمینال جنوب مسافرکشی می‌کردم اما تا قبل از دستگیری هیچ کدام از شاکیان را ندیده بودم. وی ادامه داد: من مدتی بود که با همسرم اختلاف داشتم و ممکن است همه این ماجرا زیر سر او باشد. او یک‌بار هم همه جا گفته بود که من می‌خواستم رویش اسید بپاشم. بعد از این ماجرا هم مهریه‌اش را اجرا گذاشته است.اظهارات متهم در حالی بود که او در برابر سؤالات هیأت قضایی هیچ توضیح قانع کننده‌ای نداشت. در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و قرار است به‌زودی رأی خود را اعلام کنند.

  • کلاهبرداران پیامکی مشغول کارند

کلاهبرداری تلفنی و پیامکی همچنان جزو بیشترین کلاهبرداری‌هایی است که در کشور رخ می‌دهد. سرهنگ محمدرضا اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: در ۵ماه گذشته بیشترین کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته مربوط به استان‌های البرز، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بوده که در این میان کلاهبرداری تلفنی و پیامکی، یکی از بیشترین انواع کلاهبرداری است که رخ داده است. وی با بیان اینکه اخیرا کلاهبرداری‌های متعددی تحت عنوان سفارش خرید برای ادارات و سازمان‌ها و یا سایر مراکز تجاری و نیز ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با مضمون اینکه «برنده جایزه شده اید»، انجام شده، گفت: کلاهبرداران با ترفند و برنامه‌ریزی قبلی جهت پرداخت بیعانه سفارش انجام شده اقدام به فریب شهروندان کرده و به جای واریز مبلغ، فرد مورد نظر را به سمت دستگاه خودپرداز کشانده و با فریب او کاری می‌کنند که موجودی حساب وی به‌حساب خودشان منتقل شود. معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: اگر قرار است هرگونه وجهی از طریق کارت عابر بانک به‌حساب عابر بانک شما واریز شود یا انتقال یابد، لازم نیست به دستگاه‌های خودپرداز بانک مراجعه شود بلکه با ارائه شماره کارت و یا حساب و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی