امروز

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۱۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان ابلاغ شد | اعلام شرایط ثبت‌نام

اجتماع > اجتماعی – همشهری آنلاین:
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ابلاغ کرد.

به گزارش مهر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه «کارورزی» ویژه ثبت‌نام کارجویان دانش‌آموختگان دانشگاهی برای اشتغال را راه‌اندازی کرد.

در این طرح که با هدف افزایش اشتغال‌پذیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از طریق آموزش مهارت در محیط کار تحت عنوان کارورزی آغاز شده است، هم کارجویان و هم بنگاه‌های متقاضی کارورز می‌توانند ثبت‌نام کنند.

دانش‌آموختگان بیکار با استناد به ماده ۴ «آیین‌نامه نظام هماهنگ اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی» برای برخورداری از مزایای این طرح باید دارای شرایط زیر باشند.

  • شرایط ثبت نام کارجو و کارورز

بر اساس شرایط ثبت‌نام کارجو و کاروز، حداکثر ۲۷ سال سن برای مقطع تحصیلی کاردانی، ۳۰ سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی، ۳۳ سال برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و ۳۷ سال برای مقطع تحصیلی دکتری پیش‌بینی شده است.

همچنین بر اساس تبصره ۱: در مورد دانش‌آموختگان دانشگاهی بیکاری که دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده‌اند طول دوره خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن این بند اضافه می‌شود و بر اساس تبصره ۲ : به حداکثر سن ایثارگران و افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی موضوع این بند، ۵ سال اضافه می‌‌شود.

ثبت‌نام در سامانه کاروزی وزارت تعاون به نشانی https://karvarzi.mcls.gov.ir آغاز شده است.

از دیگر شرایط کارجو و کارورز می‌توان به این موضوع اشاره کرد که حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳ سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی باید سپری شده باشد. همچنین بر اساس تبصره ۳، مدت انجام خدمت سربازی پس از اخذ مدرک دانشگاهی به حداکثر زمان فوق اضافه می‌شود.

دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت، و عدم سابقه شرکت در دوره کارورزی از دیگر شرایط کارجو و کارورز عنوان شده است.

همچنین بر اساس تبصره ۴، کارورزانی که ظرف مدت سه ماه از شروع دوره، انصراف کتبی خود را اعلام کنند و یا بر اساس بند ۴، ۳، ۲ و ۸ ماده ۱۳ دوره کارورزی آنها قطع شود یکبار از موضوع این بند مستثنی است.

همچنین بر اساس تبصره ۵، جذب کارورز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان با شرایط ویژه صورت می‌گیرد. دستمزد این افراد به میزان یک سوم حداقل حقوق مصوب سال ۹۶ از سوی دولت پرداخت می‌شود که حدود ۳۱۰ هزار تومان برای هر فرد است.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی