امروز

چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۴۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

معاون فرهنگی قوه قضاییه ‌:

معاون فرهنگی قوه قضاییه : اخیرا خط تضعیف قوه قضاییه از مسئولان تا دیگر مظاهر آن در دستور کار دشمنان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی قوه‌قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی در جمع نمازگزاران ستاد مرکزی قوه ‌قضاییه افزود‌: اکنون سخنان انحرافی مطرح می‌شود که چرا مسافرت‌های مذهبی و مراسم های آن متداول شده است و بجای اینگونه برنامه ها باید این مبالغ را صرف امور خیر دیگری نظیر ازدواج جوانان کنند یا بسیج افراد برای راهپیمایی اربعین باید به سمت ترمیم مسائل اجتماعی هدایت شود.
معاون قوه قضاییه با بیان اینکه از این دست شبهات مکرر در طول تاریخ مطرح شده است، افزود: این شایعات غالباً از ناحیه افرادی طرح می شود که با یک ژست اخلاقی و روشنفکری در قالب حمایت از طبقات ضعیف ورود کرده است تا مجموعه برنامه های معرفتی و دینی که موجبات معرفت‌ افزایی و ایجاد محبت دینی را فراهم می‌کند زیر سوال ببرند، معارفی که موجب اتصال روح افراد به سرچشمه‌های دین، قرآن و اهل بیت هستند.
این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: ریشه اینگونه مباحث مشخص است و همه یک هدف اساسی را دنبال می‌کنند تا برنامه هایی را که موجب افزایش ایمان و تقویت روحیه استواری و ایستادگی و تحکیم علاقه به خدا ، قرآن و اهل بیت می شود از بین ببرند.
صادقی با بیان این که مروجان این شبهات معمولا از افراد مرفه هستند تاکید کرد: اکنون هم به شیوه های دیگری به این هدف می پردازند و جالب است که مروجان این شبهه غالبا افراد مرفه هستند که ظاهرا تحصیل کرده اند و با ژست‌های روشنفکری به طرح اینگونه مباحث می‌پردازند و خوب است بدانید که خود نه اهل برگزاری چنین شعائری هستند و نه اهل خیراتند.
وی افزود: این افراد فقط به مومنان اشکال می‌گیرند که چرا بدین امور خیر می‌پردازید درحالی که خود حاضر نیستند تا با کسر مخارجی از زندگی خود به این امور کمک کنند ؛ این گونه افراد تنها اهل حرف و نق زدن هستند.
معاون دستگاه ‌قضا با تاکید بر فوائد برگزاری شعائر اهل بیت گفت: اقامه عزاداری‌ها، نذری دادن‌ها و … اثر ایمان افزایی، محبت و عشق داشته و موجبات تقویت انسانیت و ایجاد پیوند محکم‌تری با مبدأ انسانی است. با این کار انسان خودش را به صفات حسنه اباعبدا…(ع) نزدیک تر می کند.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی افزود: در این جریانات یک هدف گیری همه جانبه در روزگار اکنون در حال شکل گیری است و هجوم بر جریان تاثیر گذار اهل بیت روز افزون شده است. گاهی حمله می‌کنند به روحانیونی که بلند گوی سخنان اهل بیت هستند، گاهی به جماعت مداحان می تازند که شور آفرین محبت اهل بیت هستند و این ابزاری است که فاصله ای ایجاد نمایند بین مردم و برگزاری شعائر مذهبی.
صادقی با ذکر مثالی ادامه داد: اخبار کهنه ای را دوباره در فضای مجازی به صورت گسترده منتشر می کنند به اسم خبر تازه، که مثلا چند نفر بر اثر برق گرفتگی و … در مراسم مذهبی فوت کرده اند و هر طور شده است با استفاده از هر ابزاری تلاش می کنند تا برنامه های ایمان افزا را تضعیف کنند.
معاون فرهنگی دستگاه قضا تاکید کرد: واضح است که هر گروهی در این جریان ایمان افزا نقش مهم تری دارند بیش از همه مورد حمله قرار می گیرند. هدف اصلی آن است که تفکر اسلام انقلابی و جهادی را تضعیف کنند حال از رهبری گرفته تا هر کس دیگری که این خط را پیگیری کند.
معاون قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت شناخت دشمن و اهداف وی افزود: اخیرا خط تضعیف قوه قضاییه از مسئولان تا دیگر مظاهر آن در دستور کارشان قرار گرفته است. دروغ های آشکار و صد در صد کذب را به شکلی باور پذیر مطرح می کنند و از طرف دیگری پروژه فساد را گسترش می دهند و آن را به جریانی منتسب می کنند که انسان های شریف و انقلابی هستند تا چهره انقلابیون تخریب شود.
حجت الاسلام والمسلیمن صادقی متذکر شد: باید هوشیار باشید که هنگامی که خطی آغاز می شود از مجموعه مسائل دینی تا انقلابیون و رهبری و اطرافیان و نیروهای محکم نظیر قوه قضاییه یا نهاد های انقلابی مثل سپاه را می خواهند تضعیف کنند و بدانید که جریان خارجی با عناصر داخلی به صورت کاملا هماهنگ عمل می کنند.
معاون فرهنگی دستگاه قضا تاکید کرد: باید مراقبت کرد تا هر جایی که دشمن قصد تضعیف آن را دارد، ما حساس شویم و درصدد تقویت آن برآئیم و به تقویت نهادهای انقلابی و برگزاری شعائر دینی پرداخته که مایه قوت ما و نقطه ضعف دشمن است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی