رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۰ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 28 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات
نظام وظیفه

راه‌اندازی سیستم پاسخگویی به استعلامات مشمولان از طریق اینترنت » سرویس: اجتماعي – حوادث، انتظامي کد خبر: 93072111765 دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ – ۱۳:۳۱ رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از راه اندازی سیستم پاسخگویی به استعلامات مشمولان از طریق اینترنت در هفته ناجا خبر داد و گفت: مردم عزیز 12 موضوع را می توانند از […]

راه‌اندازی سیستم پاسخگویی به استعلامات مشمولان از طریق اینترنت

» سرویس: اجتماعي – حوادث، انتظامي

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از راه اندازی سیستم پاسخگویی به استعلامات مشمولان از طریق اینترنت در هفته ناجا خبر داد و گفت: مردم عزیز 12 موضوع را می توانند از طریق ورود به سایت وظیفه عمومی استعلام کنند.

به گزارش سرویس‌ «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حمید صدرالسادات با حضور در مرکز نظارت همگانی ناجا (197) پاسخگوی سئوالات و مشکلات مردم در حوزه نظام وظیفه بود.

وی در خصوص ارائه خدمات در هفته گرامیداشت نیروی انتظامی، گفت: در این هفته، ساعات فعالیت سامانه تلفن گویا و سامانه خدمات الکترونیک سازمان را افزایش داده‌ایم و تلاش کردیم در ملاقات‌های مردمی، درخواست‌های مردم را با سرعت بیشتری پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به اینکه از طریق ملاقات مردمی می توان از عدم اطلاعی مردم نسبت به برخی از قوانین مطلع شد، افزود: با شناسایی این خلاء‌ها، نسبت به آنها اطلاع رسانی کرده و اصلاحاتی را در سیستم انجام می دهیم.

وی به کاهش مراجعات مردمی به سازمان طی چند سال اخیر با برنامه ریزی های انجام شده، اشاره کرد و افزود: البته مردم برای پیگیری و رسیدگی به برخی از کارها طبق قانون باید به سازمان مراجعه کنند همانند شرکت در شوراهای پزشکی و هیئت رسیدگی به کفالت اما تلاشمان این است که تعداد مراجعان را به حداقل برسانیم.

وی از راه اندازی سیستمی به منظور پاسخ گویی به استعلامات از طریق اینترنت خبر داد و گفت: در هفته نیروی انتظامی موفق به راه اندازی این سیستم شدیم و مردم عزیز12 موضوع را می توانند از طریق ورود به سایت وظیفه عمومی استعلام کنند و همان لحظه از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند بدون آنکه به سازمان مراجعه داشته باشند.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا از طریق این سیستم بسیاری از درخواست‌های مردم را نیز دریافت کنیم همانند درخواست خروج از کشور و اعزام، البته ما آمادگی لازم را داریم تنها نیازمند به هماهنگی با رده های مربوطه هستیم.

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، در این صورت دیگر نیاز نیست تا مردم به مراکز پلیس+ 10 مراجعه کنند و تنها با ورود به سایت وظیفه عمومی از طریق اینترنت، درخواست‌های خود را به سازمان ارسال کرده و پاسخ می گیرند.

وی در پاسخ به این سئوال که به عملکرد سازمان وظیفه عمومی چه نمره‌ای می دهید، گفت: مردم باید به ما نمره بدهند ولی تمام تلاشمان براین است که بتوانیم خدمات را به گونه‌ای به مردم عزیز ارائه دهیم که بی منت، با کیفیت و سریع باشد و با توجه به اقدام انجام شده، انتظار داریم نمره بالایی در نزد خدا و سپس مردم کسب کرده باشیم.

صدرالسادات، در خصوص تبلور تلاش جهادی در سازمان وظیفه عمومی براساس شعار هفته ناجا، بیان داشت: ویژگی تلاش جهادی، انجام کار خالصانه برای کسب رضای خدا، در خدمت مردم بودن و کار بی وقفه انجام دادن است و دراین راستا باید تلاش کنیم تا مردم بتوانند با سهولت بیشتری از ما خدمات دریافت کنند. با هدایت مسئولان و دریافت نظرات و پیشنهادات مردم برای رسیدن به این اهداف باید بکوشیم.

صدرالسادات، در خصوص خدمت وظیفه عمومی نیز گفت: خدمت به خصوص برای جوانان به لحاظ قانونی یک تکلیف و به لحاظ میهنی، اسلامی و ملی یک وظیفه عمومی است که باید بگذرانند. بنابراین جوانان، باید خود را با شرایط قانونی تطبیق دهند و با اطلاع از جزئیات قانون به راحتی می توانند برنامه زندگی خود همانند تحصیل و ازدواج تنظیم کنند، عدم توجه به قانون خدمت و بی اطلاعی از آن می تواند مشکلاتی را برای آنها ایجاد کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش خدمت سربازی، می تواند در افزایش و یا کاهش غیبت مشمولان تاثیر داشته باشد، گفت: البته پیامد این موضوع را باید به مرور زمان مشاهده کنیم و سپس به تجزیه و تحلیل آن بپردازیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: هرچند گذراندن خدمت همانند ادامه تحصیل، مشکلات و محدودیت‌هایی را به دنبال دارد، اما جوانان باید با مدیریت، دوران خدمت را که تجربه مفیدی در زندگی برای آنان دارد، بگذرانند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.