رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶
  • السبت ۲۶ جماد ثاني ۱۴۳۸
  • 2017 Saturday 25 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی از راه اندازی خانه‌های سرباز در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمد جواد زاده کمند در حاشیه جشنواره جوان سرباز ناجا که صبح روز پنجشنبه در مقر مرکزی نیروی انتظامی برگزار شد گفت: هفتمین جشنواره از جوان سرباز برای سومین بار […]

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی از راه اندازی خانه‌های سرباز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمد جواد زاده کمند در حاشیه جشنواره جوان سرباز ناجا که صبح روز پنجشنبه در مقر مرکزی نیروی انتظامی برگزار شد گفت: هفتمین جشنواره از جوان سرباز برای سومین بار به میزبانی نیروی انتظامی برگزار خواهد شد. در این جشنواره سربازان موفق طی چند مرحله شناسایی شدند که مراسم امروز نیز به منظور تقدیر از 36 سرباز برگزیده نیروی انتظامی بود از این تعداد 10 نفر برای شرکت در جشنواره که با حضور تمامی نیروهای مسلح و به میزبانی ناجا برگزار خواهد شد را پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سربازان شاغل در نیروی انتظامی منشا خدمات بسیاری برای جامعه هستند اظهار کرد: سربازانی که در ماموریت‌های درون شهری و نیز ماموریت‌های برون شهری در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت می‌کنند موجب امنیت جمهوری اسلامی شدند و امروز به برکت این سربازان شاهد امنیت خوبی در کشورمان هستیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه از سربازان برگزیده چگونه تقدیر خواهد شد گفت: به برگزیدگان 20 میلیون ریال پاداش نقدی خواهد شد علاوه بر آن برخی از آنها به سفرهای زیارتی خواهند رفت. اما برای آنان امتیازات خدمتی نظیر کسر خدمت و … در نظر گرفته نشده است.

راه‌اندازی خانه‌های سرباز

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا از راه اندازی خانه‌های سرباز در آینده‌ نزدیک خبر داد و در توضیح بیشتر آن به ایسنا گفت: خانه‌های سرباز محل‌هایی است که در درون مجموعه نیروهای مسلح راه اندازی خواهند شد و سربازان می‌توانند بعد از اتمام ساعات خدمتی خود ، با مراجعه به این خانه‌ها در فضایی با آرامش و دارای تسهیلات رفاهی و امکانات مناسب حاضر شوند. به گفته وی این خانه‌ها به زودی راه اندازی خواهند شد.

وی همچنین در پاسخ به یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص اقدامات انجام شده برای خوشایندسازی سربازی خاطرنشان کرد: بیش از سه سال است که در مجموعه نیروی انتظامی این طرح با جدیت در حال پیگیریست و براین اساس برنامه‌ریزی‌هایی برای خوشایندسازی سربازی و نیز توانمندسازی سربازان انجام شده است.

زاده کمند ادامه داد در همین راستا طرح توانمندسازی سربازان را در سه سال پیش تدوین و سعی کردیم در حوزه‌های مختلف سربازان را توانمند کنیم تا آنان بتواننند پس از اتمام دوران سربازی خود از آموزش‌هایی که در حین سربازی دیده‌اند در کار و زندگی بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه نشاط و تربیت جسمانی سربازان نیز اقداماتی را در نیروی انتظامی انجام داده‌ایم خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم به عنوان مثال راه‌اندازی خانه‌های سرباز نیز یکی از همین اقدامات است که تاثیرات زیادی در ارتقای روحیه ونشاط سربازان خواهد شد.

زاده کمند ابراز امیدواری کرد که در آینده امکان ارائه خدمات بیشتری به سربازان که از تامین کنندگان امنیت جمهوری اسلامی هستند فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.