امروز

دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۰۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس این گزارش ۱۴ شهرستان، ۳۸ بخش، ۲۲۰ روستا و ۱۰۷ هزار نفر تحت پوشش خدمات و اقدامات بنیاد برکت قرار گرفته‌اند.

از این میزان سرمایه‌گذاری بخش قابل‌توجهی به حوزه‌ی توانمندسازی اقتصادی و تولید و اشتغال اختصاص یافته است. بنیاد برکت با مشارکت در ۳ طرح اقتصادی استان با حجم سرمایه‌گذاری کل ۱۷۶ میلیارد ریال، زمینه‌ی اشتغال نزدیک به ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است. 


ساخت ۱۱۱ مدرسه، ۴۸ مسجد، ۸۸ مرکز جامع سلامت و ۳۵ پروژه‌ی زیربنایی دیگر از اقدامات بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان است که بخش اعظم این پروژه‌ها افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگری در دست اجراست. 


بنیاد برکت ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن محرومان در استان سیستان و بلوچستان را با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست اجرا دارد که با سرعت در حال پیشرفت است. 


بنیاد برکت مطالعه، طراحی و اجرای طرح توسعه‌ی جامع و پایدار اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان را در چارچوب الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت و با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ظرف مدت ۳ سال در دست اقدام دارد.


در حوزه‌ خدمات حمایتی، تاکنون تعداد ۵۱۲ بیمه‌نامه برای روستاییان و ساکنان مناطق محروم سیستان و بلوچستان صادر شده است و ۷۴۶ نفر از ایتام استان علاوه بر پوشش بیمه‌ای، تحت حمایت‌های مالی بنیاد برکت قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، براساس قرارداد منعقده بین بنیاد برکت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیش از ۲۷۸ هزار نفر از مردم استان، خدمات سلامت الکترونیک ارایه شده است. 


بنیاد برکت علاوه بر تمام اقدامات ذکر شده، بیش از ۴۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به ۷۴۶ نفر از مردم نیازمند استان پرداخت کرده و توانسته از این طریق از مشکلات آن‌ها بکاهد. از این تعداد، ۴۱۴ نفر برای ازدواج، ۱۳۴ نفر برای تعمیرات مسکن، ۵۱ نفر برای درمان و ۱۴۷ نفر برای سایر موارد وام قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی