رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
 • الجمعة ۲۷ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Friday 24 February
 • ads
  Untitled 2

  ads

تبلیغات
نظام وظیفه

سازمان وظیفه عمومی ناجا ضوابط مربوط به معافیت فرزند دوم ایثارگر و مددجو را تشریح کرد. به گزارش سرویس انتظامی ایسنا، این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: ایثارگرانی که بواسطه جبهه، جانبازی و اسارت و همچنین مادرفاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا بهزیستی و همچنین ماده (6) قانون جامع […]

سازمان وظیفه عمومی ناجا ضوابط مربوط به معافیت فرزند دوم ایثارگر و مددجو را تشریح کرد.

به گزارش سرویس انتظامی ایسنا، این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: ایثارگرانی که بواسطه جبهه، جانبازی و اسارت و همچنین مادرفاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا بهزیستی و همچنین ماده (6) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان ، فرزند خود را معاف می نمایند، چنانچه همان فرزند پس از اخذ کارت معافیت ، در یکی از نیروهای مسلح به عنوان نظامی (کادر ثابت یا پیمانی) استخدام شود، امتیاز معافیت به قوت خود باقی بوده و با ابطال کارت معافیت صادره، می توانند برای فرزند دیگر خود با همان امتیاز تقاضای معافیت نمایند.

لازم به ذکر است: در خصوص جایگزینی کارت معافیت مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین ماده (6) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان ، فرزندی که می خواهد از این معافیت استفاده نماید نباید غیبت داشته باشد.

گفتنی است، ضابطه جایگزینی کارت معافیت بواسطه استخدام در نیروهای مسلح، درمورد معافیت برادر ایثارگر اعمال نمی شود.

این اطلاعیه می افزاید که ملاک بهره مندی از این تسهیلات ، استخدام در نیروهای مسلح و ارائه حکم کارگزینی و همچنین صدور گواهی استخدامی منوط به طی تمام مراحل گزینش و استخدام و صدور اولین فیش حقوقی و اشتغال به خدمت خواهد بود.

همچنین کلیه مشمولانی که تاکنون از معافیت های فوق استفاده نموده اند و یا بعدا استفاده می نمایند، در شمول این ابلاغیه قرار می گیرند.

لازم به ذکر است: ایثارگر یا مددجو می‌بایست از طریق سازمان صادر کننده گواهی ، ابطال کارت معافیت فرزند اول و صدور گواهی معافیت برای فرزند دوم را تقاضا نماید.

براساس گزارش سایت پلیس، شایان ذکر است :مشمول می بایست با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

نظرات

 • با سلام
  بچه ها هرکی میدونه جواب منو بده !
  بنده داداش قبلیم سال ۸۵ از ماده ۶ برای بابام استفاده کرد ُ بابای بنده سال ۸۵ فوت کرده کرد . داداش بنده الان ازدواج کرده و من تنها سرپرست و نگه دارنده مادرم هستم و تحت پوشش بهزیستی نیز هست . الان بنده میخوام از ماده ۴۴ مکرر برای مادرم استفاده کنم ولی از یه جا پرسیدم گفت چون برادرت از ماده ۶ استفاده کرده تو نمیتونی از ماده ۴۴ مکرر استفاده کنی ! سوال بنده اینه که آیا این حقیقت داره ؟‌ماده ۶ که برای بابام استفاده شده چه ربطی به ماده ۴۴ مکرر که بنده میخوام برای مادرم استفاده کنم داره ؟‌ هرکی میدونه یا شرایطش مثل بنده بوده لطفا بیاد توضیح بده خواهشا

 • با سلام وعرض تبریک ایام شعبانیه خدمت شما !
  بنده تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال ‌و بدون غیبت هستم
  مادرم هم مطلقه و تحت پوشش سازمان بهزیستی هستیم
   در سال ۹۰ به  دلیل مشکلات خانوادگی از خدمت فراری  و به کار مشغول شدم 
  تا بحال  ۶ بار به مراجع نظام وظیفه مراجعه  کردم در جواب نظر بر این دارند که معافیت به بنده طعلق نمیگیرد چرا که تاریخ طلاق در زمان فرار بوده !!!!!!!!!!!! 
  به نظر یک نوع تفسیر قانون ‌ منجر به این تصمیم گیری مرتکب اشتباه جبران ناپذیر   و رساندن آسیب جدی به کانون خانواده  و بسیاری مشکلات دیگر که بعضا باعث وطن زدگی و به بار آوردن ناامیدی و فقر فرهنگی و مالی  میشود.
  خواهشا مراتب را به اطلاع مسئولان محترم گزارش دهید.
  امید است مورد رحمت  خداوند متعال قرار بگیریم.

 • تاکنون جانبازان بالای ۲۵درصد از
  معافیت خدمت نظام وظیفه برخوردار
  شده‌اند و حال با مصوبه مجلس نوبت
  جانبازان ۱۰درصد به بالاست .

 • سلام بنده فرزند سومم و برادر اولم معافیت گرفته و برادر دومم کسری گرفته مبخواستم بدونم با وجود ابنکه پدرم جانباز ۴۰ درصد و ۹ ماه سابقه منطقه داره چه شرایطی به بنده تعلق میگیره ایا معاف میشم یا شرایط خواستی داره
  خداقوت

ارسال دیدگاه

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.