امروز

شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۶:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری صبح شنبه در اختتامیه همایش مجمع ملی جوانان کشور افزود: اینکه مسئله جوان و جوانی برای جامعه ما از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است جای هیچ تردیدی نیست.

وی ادامه داد: همیشه جوان و جوانی موتور محرکه تغییر و تحول در جامعه است و جامعه ای که به آینده بهتر فکر می کند نیازمند تغییر و تحول است، بنابر این جمامع مختلف به جوانی و جوان خوشبین هستند و این فرصت بزرگی است.


معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: در دین ما و فرهنگ و تمدن ایرانی و در انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل و رهبر معظم، وقتی مرور کنیم شاهد جایگاه بالای جوان و جوانی خواهیم بود.


وی افزود: باید به نقش محوری جوان و جوانی توجه کرد، ما باید به میزانی که می توانیم به پاسخگویی به نسل جوان عمل کنیم، مانع ایجاد نکنیم و نگرش منفی نداشته باشیم، در این شرایط می توانیم به رضایت نسل جوان کمک کنیم. هراندازه مانع ایجاد شود به اعتراض جوان و جامعه منجر می شود.


معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: امروز شاهد افزایش مطالبات هستیم اما توان دولت نیز اندک است و باید مراقب بود که بتوانیم انتظارات را در حد توان برآورده کنیم و اعتقاد داریم نباید بگذاریم حس نبود آینده خوب در نسل جوان ایجاد شود. نبود امید بزرگترین خطری است که جامعه را تهدید می کند.


جهانگیری تصریح کرد: در همین شیراز نسل های آینده کشور می توانند با سعدی و حافظ به دنیا اشاره کنند. این دولت را نسل جوان به کار آورد و بیشترین کارها را دولت برای جوانان انجام داده زیرا همگان دیدند که نسل جوان با انتظاراتی به صحنه آمد و دولت نیز برای رفع مشکلات جوانان حرکت می کند.


وی تاکید کرد: دولت فرصتی ایجاد کرده که جوانان هرلحظه بتوانند در پستی مشغول به کار شوند و تصویب شد که سن مدیریت کشور  در پایان برنامه ششم حدود ۸ سال کم شود و ۳۰ درصد از زنان کشور در حوزه مدیریت کشور حاضر باشند.


معاون اول رئیس جمهور افزود: مگر می شود دولتی به عقبه خود بی تفاوت باشد. ما در این راستا مکلف هستیم و در موضوع اشتغال نیز دولت تلاش فراوان کرده است، ۱۰ سال میزان اشتغال تولید شده کشور صفر بوده ولی طی ۳ سال گذشته سالی ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شده و طی ۶ ماه اول سال حدود ۷۹۰ هزار شغل ایجاد شده، هرچند که بیکار هم در کشور وجود دارد.


جهانگیری تاکید کرد: اقتصاد کشور باید بزرگ شود و بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی ورود کنند و یکی از بهترین راه های ایجاد شغل شرکت های دانش بنیان و اقتصاد فضای مجازی است و نباید کشور بزرگی مانند ایران از این فرصت بی بهره باشد.


وی تاکید کرد: اقتصاد متکی بر نفت تمام شده و کشورهایی موفق هستند که اقتصاد متکی بر مغز جوانان داشته باشند.


معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: دولت همه تلاش خود را می کند اما عده ای چون خودشان کوچک هستند، ایران را کوچک نشان می دهند و همین نسل جوانی که عده ای از آن ترسیده اند بزرگترین فرصت ایران است.


جهانگیری تاکید کرد: باید گفت و گوی ملی را بپذیریم، نگاه های سیاسی کنار برود و همه در کنار یکدیگر با وحدت و انسجام برای پیشرفت حرکت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی