امروز

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شهرداری ها می توانند از فضاهای مازاد شهری برای ایجاد غرفه جهت استفاده دستفروشان بهره برداری کنند، گفت: غرفه های این چنینی می تواند برای خود اشتغالی زنان به افراد سرپرست خانواده واگذارشود، به طورحتم دستفروشی زیبنده زنان و مردان جامعه نبوده وحتی برای دستفروشان مرد هم باید مکان هایی درنظرگرفته شود.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه فعالیت زنان دستفروش درغرفه های قانونی به امرار معاش آنها کمک می کند، افزود: مسئله رفاه اجتماعی و معیشت شهروندان جامعه یکی مسائل مهم در شوراهای شهر و شهرداری است، البته شهرداری برخی مناطق درپایتخت تاکنون اقدامات موثری را درجهت ایجاد فضاهایی برای فعالیت زنان و مردان درخصوص کسب امرارمعاش ایجاد کرده است.


وی با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروشان مترو نیز باید ایجاد غرفه کرد، تصریح کرد: دستفروشی درکشور به ویژه درتهران را باید ساماندهی کرد، قطعا ۶۴ درصد درآمد ناخالص کشوردرتهران بوده و ۸۰ درصدمالیات کشوردر این شهر اخذ می شود، بنابراین حاشیه نشین روستاها و تمامی شهرها به تهران مهاجرت می کنند.


خضری با تاکید برپیشگیری از افزایش مهاجرت و ایجاد مهاجرت معکوس درتهران، گفت: باید بتوان زمینه را برای اشتغال درشهرهای کوچک، مرزی و روستاها ایجاد کرد، باید با ایجاد جذابیت های شغلی و معیشتی ازسرازیرشدن جمعیت به تهران جلوگیری کرد؛ این سیاست را  بسیاری ازکشورهای موفق دنیا انجام داده و تمرکززدایی از شهرهای بزرگ صورت گرفته است.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود:  متاسفانه تهران درحال حاضر۳ برابر تراکم موجود جمعیت دارد، بنابراین این مسئله سبب آلودگی هوا، افزایش قیمت مسکن و معضلات دیگرشده و پایتخت به پارکینگ تیدیل شده است. متاسفانه به دلیل عدم وجود سند آمایش سرزمینی نیازسنجی نشده و تنها به تهران توجه شده است./


پایان پیام

منبع: خبرگزاری مجلس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی