امروز

دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد معضل انباشت پسماندهای بیمارستانی با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها توجه خاصی به این مهم دارند، گفت: وقتی بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی توسط اشعه دستگاه‌های مدرن کنونی انجام شود، به زباله عادی تبدیل شده و شهرداری باید در جهت انتقال آنها اقدام کند.


نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه  از زمانی که زباله سوزها حذف شده و دستگاه‌های مدرن جای آنها را گرفته مشکلی در زمینه بی‌خطرسازی زباله‌ها وجود نداشته است، ادامه داد: این روش در تمام بیمارستان‌های کشور عملیاتی شده و شاید به صورت موردی در برخی شهرها حمل زباله‌های بی‌خطرسازی شده با بی‌توجهی شهرداری مواجه شده باشد.


وی تصریح کرد: برای حل این مشکل هم باید بین بخش‌های دولتی و هم بین دستگاه‌های دولتی و نهادهایی همچون شهرداری یک تعامل و انسجامی ایجاد شود.


عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷، با بیان اینکه برای رفع مشکل پسماندها هم وزارت بهداشت و هم شهرداری موظف به انجام وظایف خود هستند، افزود: مسئول بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی، وزارت بهداشت بوده و بعد از آن هم شهرداری موظف است که این زباله‌ها را حمل کند و اگر به این امر بی‌توجهی می‌کند، بیانگر این است که احتمال دارد به دنبال دریافت مبالغی باشد، که در این شرایط باید بین وزارتخانه و این نهاد در جهت رفع این مشکل تعاملی صورت بگیرد.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عواقب عدم جمع‌آوری پسماندهای بی‌خطرسازشده بیمارستان‌ها تاکید کرد: انباشت زباله‌های بی خطرسازی شده به عفونی شدن آنها منجر شده و در نهایت به محلی برای تجمع انواع حیوانات و حشرات موذی تبدیل می‌شود که قطعا از عوامل اشاعه بیماری‌های عفونی خواهد بود./


پایان پیام

منبع: خبرگزاری مجلس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی