امروز

شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۱۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه از دیوار بلند تحریم های دشمن عبور کرده ایم،گفت: تنها راه برداشتن تحریم‎ها، تقویت بسته اقتصاد مقاومتی در کشور است.

عبور از دیوار بلند تحریم های دشمنبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار سلامی در چهارمین همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی افزود: دیپلماسی وقتی کارآمد است که ما بنیه خود را قوی کنیم و راه‎های استراتژیک دشمن را که در مسیر شکست ما برگزیده است، مسدود کنیم. 

وی گفت: بسیج شجره طیبه ای است که رهبر کبیر انقلاب در سرزمین اعتقاد، باور و ایمان ملت بزرگ ایران بلکه جهان اسلام و جهان مسستضعفین به زیبایی گسترش و در عرصه های مختلف جامعه توسعه دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امروز ریشه های عظیم این درخت تناور در سرتاسر جهان ریشه گسترانده و مایه آرامش اطمینان قلب مسلمانان شده است، بسیج جمع مردان و زنان صالح و مومن است که با ایمان و عمل صالح حیات طیبه را برای بشریت به ارمغان می آورند.

سردار سلامی ادامه داد: بسیج پناهگاه محرومان، مستضعفان و یاور ستمدیدگان و عینیت یافته جهاد، شهادت، فداکاری،ایثار، جوانمردی، شرف و کرامت است.

وی با تاکید بر اینکه بسیج مروج گفتمان ولایت فقیه در جامعه ماست افزود: بسیج  نه تنها در عرصه کلام که در عرصه اقدام و عمل نیز پیشگام و بیرقدار ترویج این گفتمان است و نهادی است که هرگز نفوذ دشمن بر آن امکان پذیر نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بسیج به عنوان فرمول و راه حلی همه جانبه و عمیق برای حل هر بحرانی است که جوامع انسانی ممکن است به آن گرفتار شوند.

سردار سلامی گفت: روند کارها مطابق امیال و سلیقه دشمنان ما پیش نرفت، اینها همه به دلیل ظرفیت های انقلاب اسلامی بود که انقلاب اسلامی تمام این دشمنی ها را در هاضمه خود هضم کرد و موج انقلاب اسلامی را شکوفا کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از عناصر اقتصادی می تواند الگوی دفاع همه جانبه بر علیه دشمنان نظام جمهوری اسلامی باشد؛ این دشمن در دشمنی و تقابل همه جانبه و وسیع خود با استفاده از تحریم ها و فشار اقتصادی تمام اهداف سیاسی خود را محقق می‎کند.

سردار سلامی تاکید کرد: اقتصاد یک هویت فرهنگی و سیاسی است که نمی‎توان از طریق آن به دشمن تکیه کرد.

وی افزود: دشمنی که ما می شناسیم وقتی قدرت تاثیر اقتصادی پیدا می کند حتی علیه متحدان خود هم عمل می کند، در همین سال ۲۰۱۶ آلمان به عنوان قوی ترین متحد امریکا، وقتی شرکت اپل را ۱۳ میلیارد دلار جریمه کرد، امریکایی‎ها هم به تعبیر خود در تقابل با این حرکت آلمان، بانک بریچه را ۱۴ میلیارد دلار جریمه کرند؛ به گونه ای که رهبران آلمان این حرکت امریکا را به مثابه جنگ مستقیم علیه آلمان گزارش دادند.

سردار سلامی با بیان اینکه امریکا علیه چین هم فعالیت ها و واکنش های این چنینی را نشان داده است ادامه داد: امریکا که در گذشته از جغرافیا و ژئوپولوتیک به عنوان ابزارهای فشار سیاسی استفاده می‎کرد، اما امروزه تکیه گاه فشارهای سیاسی امریکا ابزار اقتصاد است، بنابراین جنگ‎های امریکا در منطقه با تغییر شکل خود به صورت جنگ های نیابتی و جنگ های اقتصادی درآمده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف امریکا از رنج ملت ها؛ شکستن آنها در مقابل سیاست های خود است بیان کرد: رهبری معظم انقلاب با دشمن شناسی که متکی بر عقلانیت و وحی الهی به میدان آمده و در عرصه نبرد با استکبار جهانی با یک تدبیر عمیق و با استفاده از ظرفیت های لازم کاخ آرزوهای امریکا را بر سر او ویران کرده است، ما امروز از دیوار بلند تحریم های دشمن عبور کرده ایم و این به برکت هدایت‎های ولی فقیه است، رهبری در ابتدای سال ۹۵ در حرم رضوی گفتند دو راه بیشتر نداریم؛ یا باید قوی باشیم و با استکبار جهانی مبارزه کنیم یا باید درمقابل آن تسلیم شویم و راه سومی وجود ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: تنها راه برداشتن تحریم‎ها، تقویت بسته اقتصاد مقاومتی در کشور است، دیپلماسی نیز  وقتی کارآمد است که ما بنیه خود را قوی کنیم و راه‎های استراتژیک دشمن را که در مسیر شکست ما برگزیده است، مسدود کنیم.

سردار سلامی در ادامه تصریح کرد: ما در دفاع و بازدارندگی با تکیه بر نیروها و قوت داخلی موشک‎ها را از درون ذهن جوانان خود بیرون کشیدیم و توانستیم نیروی دفاعی خود را قوت بخشیم.

وی با اشاره به توافق نامه برجام گفت: آیا دشمن با توافق نامه ای به نام برجام، دشمنی نسبت به ما را به دوستی تبدیل می‎کند؟ آیا ما تغییر کرده‎ایم و یا دشمن؟ آیا ما از دین خود دست برداشته‎ایم یا اینکه او از خوی استکباری یا استیلا طلبی دست برداشته است؟ بنابراین ما نمی‎توانیم به برجام به عنوان نقطه اتصال دو دشمن که دارای ارزش‎هایی متفاوت و متقابل هستند نگاه کنیم؛ این بخشی از تقابل نظام سلطه با ماست، ما در این فضا باید ایستادگی کنیم و نگذاریم استکبار جهانی سرمایه‎های ما را با کالاهای خود معاوضه کند و فرصت‎های ما را از بین ببرد.

سردار سلامی افزود: ما نیازمند تعادل و انبساط بسیج در سیستم سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی هستیم ولی استقلال سیاسی که به مفهوم انزوای سیاسی است را قبول نداریم؛ ما این تعامل با دنیا را به عنوان یک رویکرد قبول داریم نه سلطه بر جامعه کشورمان، بر اساس حراست و حفظ کرامت هیچ قدرتی با پناسیل امریکا رشد پیدا نکرده است؛ مانند کشور ترکیه که با اتکا و تعامل با قدرت‎های اروپایی نمی‎تواند برای مدت طولانی به عنوان نجات بخش کشور خود باقی بماند.

وی گفت: ما نیازمند اقتصاد درون گرا هستیم؛ در اقتصاد برون نگر هستیم ولی برون گرا نیستیم، ما با جهان تعامل اقتصادی برقرار می‎کنیم ولی سلطه اقتصادی را نمی‎پذیریم ولی امریکا می‎خواهد تولیدات ما بدون بازار مصرف باقی بماند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی