امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد صادقی با طرح این سئوال که مهم ترین اقدامات سخت افزاری برای پیشگیری و مدیریت بحران در شهر تهران چیست، افزود: باید دو اصل اساسی را در نظر بگیریم، چراکه مهمترین اقدامات سخت افزاری همین دو اصل هستند. اولین اصل مقاوم سازی است و دومین اصل، آماده سازی مردم است. از آنجا که پروسه مقاوم سازی هم زمان بر است و هم بسیار هزینه بر، باید به هیچ وجه از آماده سازی مردم غافل نشویم.

وی ضمن اشاره به اینکه مردم باید در وهله اول مخاطرات را بشناسند، اظهار کرد: بعد از آن که در وهله اول مخاطرات را شناختند، باید بتوانند نحوه کاهش مخاطرات را بشناسند و در ادامه آموزش های لازم برای کاهش مخاطرات و تلفات را دیده باشند. دستگاه های مختلف نیز باید کماکان خود را آماده تر و بیشتر از قبل تجهیز کنند.


رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص اینکه سازمان مدیریت بحران شان ستادی دارد و سازمان های صف در این حوزه باید همکاری های لازم را داشته باشند، گفت: همکاری سازمان های عمل کننده و صف در این حوزه یک مبنای قانونی بسیار محکم دارد. شورای هماهنگی مدیریت بحران در حال شکل گیری است و همه دستگاه های مرتبط حول محور شورای هماهنگی مدیریت بحران قرار می گیرند. در شورای هماهنگی تمام سازمان های مرتبط و عمل کننده باید هماهنگ شده و آمادگی خود را برای بحران بالا برند.


وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هماهنگی میان سازمان های مرتبط وجود دارد و مصوبات به خوبی اجرا می شوند، اضافه کرد: اما نکته اصلی تر به کمبود منابع و نبود سند ملی مقابله با مخاطرات شهری مربوط می شود و همان طور که از نام سند پیداست این سند ملی است و باید در مقیاسی کلان تر از شهر تهران تدوین شود.


صادقی با بیان اینکه بزرگترین عبرت زلزله کرمانشاه برای تهران چه بود، خاطر نشان کرد: بزرگ ترین عبرت کرمانشاه برای تهران این است که ساختمان  های مقاوم بسازیم پس  باید شهرمان را بهتر و مقاوم تر بسازیم و سامانه ای قدرتمند برای فرماندهی حادثه داشته باشیم، چیزی که متاسفانه در کرمانشاه وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی