امروز

پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۳۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، محسن ولیئی گفت: هم اکنون ۴۵ هزار و ۴۸۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند که حدود ۴۵ درصد به علت  فوت سرپرست  از خدمات این نهاد در کنار دریافت مستمری بهره مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ۵۷ هزار و ۳۲۸ خانوار با جمعیت ۹۵ هزار و ۴۷۹ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان تهران قرار دارند گفت:  این تعداد کمتر از یک درصد جمعیت استان تهران را شامل می‌ شود.


وی با اشاره به افزایش اعتبار خدمات حمایتی و معیشتی مددجویان در سال جاری، افزود: در شش ماهه نخست سال جاری ۲۰ میلیارد و ۵۶۴ میلیون تومان کمک معیشت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان به حساب زنان و مردان سرپرست خانوار واریز شده است.


ولیئی  در ادامه با اشاره به اهمیت خدمات رسانی کمیته امداد به تمامی اقشار جامعه ایرانی گفت: ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی از جمله مسایلی است که طی سال‌های گذشته مشکلات بسیاری را برای برخی زنان ایرانی و فرزندانشان به ویژه در شهرستان های قرچک، پیشوا و ورامین ایجاد کرده است.


مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه در پاره ای موارد همسران این زنان آنها را با چند فرزند تنها گذاشته و به کشور خود باز می گردند، تاکید کرد: در این موارد زن ایرانی با چند فرزند بدون سرپرست می ماند و باید چتر حمایتی نهادهای دولتی و غیر دولتی مانع از آسیب مضاعف برای آنها شود.


وی افزود: حمایت کمیته امداد از این افراد دائمی نیست بلکه این زنان و فرزندانشان به دلیل اینکه بی سرپرست یا بدسرپرست محسوب می شوند، به طور موقت از برخی خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند؛ خدمات موردی، تک خدمتی و چند خدمتی هم اکنون به این گروه از زنان ارائه می شود.


ولیئی درمورد کمک به اتباع خارجی که ساکن شهرستان قرچک هستند، گفت: این گروه از محرومان و نیازمندان ساکن در شهرستان می توانند با اولویت نیازمندی از خدمات موردی کمیته امداد این شهرستان بهره مند شوند.


در ادامه محمدرضا غضنفری سرپرست کمیته امداد شهرستان قرچک با ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد، گفت: دو هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت حدود هفت هزار نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان قرچک بهره مند می شوند.


وی بر ضرورت تعامل این نهاد با سایر دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات نیازمندان تاکید کرد و افزود: تعامل با دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت های آنها سرعت بیشتر در خدمت رسانی به نیازمندان را به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی