امروز

پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۱۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پلیس پایتخت، سردار رحیمی در این گردهمایی فعالیت های پژوهشی در سطح مجموعه فرماندهی پلیس تهران را امری مهم برشمرد و گفت: فلسفه وجودی فعالیت های دفتر تحقیقات کاربردی پلیس پایتخت بهبود کیفیت ماموریت های پلیس است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به این که پلیس باید مدرن و به روز باشد، گفت: با کارآمدی، پژوهش و توانمندسازی علمی می توان پلیس پایتخت را به یک پلیس مدرن و امروزی بدل ساخت.


وی تصریح کرد: مسایل امروز در جهان، نیاز به استفاده از فنون و روش های علمی دارد و ما در صورتی موفق عمل خواهیم کرد که علم و تکنولوژی جدید را با تجربه عملی کارکنان پیشکسوت و بازنشسته پلیس تلفیق کنیم.


سردار رحیمی با عنوان این مطلب که پلیس به دنبال تخصصی سازی و پیشرفت علمی است، گفت: ما به دنبال مطالعاتی هستیم که در کار پلیس اثربخش باشد و چالش ها و کاستی ها را شناسایی نماید تا ویژگی های یک پلیس کارآمد را مشخص کند.


فرمانده انتظامی تهران بزرگ، بیان داشت: دفتر تحقیقات کاربردی مجموعه ای پژوهشی و تحقیقاتی است که باید با انجام تحقیقات کیفی به نیروهای تحت امر فرماندهان کمک کند تا بهتر از گذشته فعالیت خود را انجام دهند و به انجام وظیفه بپردازند.


وی فلسفه وجودی دفتر تحقیقات کاربردی را، بهبود کیفیت ماموریت های پلیس پایتخت برشمرد و افزود: اقدامات، پژوهش ها و فعالیت های این دفتر باید کاربردی باشد چرا که نگاه فرماندهان کاربردی است، نه سمبولیک.


سردار رحیمی، با اشاره به موفقیت طرح های رعد، در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش سرقت، اظهار داشت: باید تلاش بیشتری در زمینه مساله شناسی و حل مساله صورت پذیرد و در این میان دفتر تحقیقات کاربردی فاتب باید بیش از گذشته نگاهی علمی – پژوهشی داشته باشد و راهکارهای جدید در خصوص طرح های انتظامی به فرمانده بدهد.


رئیس پلیس پایتخت در پایان با تاکید بر استفاده از تجریبات بازنشستگان نیروی انتظامی و اندیشمندان برون سازمانی و درون سازمانی، گفت: اندیشمندان علمی خوبی در بدنه نیروی انتظامی مشغول به کار هستند که باید شناسایی و به همکاری دعوت و از ظرفیت و توانمندی آنها استفاده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی