امروز

جمعه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۷:۰۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

سوالات متداول معافیت مواردخاص

به نقل از وب سایت سازمان وظیفه عمومی

ا-شرایط استفاده از معافیت سنی را توضیح دهید؟

جواب :اين معافيت با توجه به مدرك تحصيلي و سن مشمول به 5 گروه تقسيم ميگردد:

زير ديپلم ، ديپلم ، فوق ديپلم ( متولدين تاپايان 1354 (

ليسانس ( متولدين تا پايان 1354 (

فوق ليسانس ( متولدينتا پايان 1352 (

دكتري غيرپزشكي ( متولدين تا پايان 1350 (

دكتريپزشكي و دامپزشكي(متولدین تا پایان 1344)

 

2-آیا مشمولانی که دارای 50 سال سن می باشند نیاز به دریافت کارت معافیت دارند؟

جواب :مشمولینی که بیش از 50 سال از سن آنان سپری شده نیازی به درخواست معافیت ندارند و شناسنامه عکسدار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته به منزله روشن بودن وضعیت وظیفه عمومی آنان می باشد.

 

3-آیا داشتن غیبت مانع استفاده از این نوع معافیت می گردد؟

جواب :خیر غیبت مانع نمی گردد.

4- شرایط معافیت سنی برای متولدین زیردیپلم ،دیپلم،فوق دیپلم چگونه میباشد؟

جواب :متولدین تا پایان سال 1354 می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

5-شرایط معافیت سنی برای متولدین لیسانس چگونه میباشد؟

جواب :متولدین تا پایان سال 1354 می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

6-شرایط معافیت سنی برای متولدین فوق لیسانس چگونه میباشد؟

جواب :متولدین تا پایان سال1352 می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

7-شرایط معافیت سنی برای متولدین دکتری غیر پزشکی چگونه میباشد؟

جواب :متولدین تا پایان سال 1350 می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

8-شرایط معافیت سنی برای متولدین پزشکی و دامپزشکی چگونه میباشد؟

جواب :متولدین تا پایان سال 1344 می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (3 دیدگاه)

  1. محمد جواد رنجبر

    سلام
    با توجه به اینکه اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل امکانپذیر شده آیا اخذ معافیت مواد خاص (معافیت ماده 6 بهزیستی معلولان) نیز حین تحصیل امکانپذیر است؟

    بنده 26 سال و دانشجوی دوره دکتری هستم، پدر بنده معلولیت شنوایی دارد، آیا بعد از تایید کمسیون بهزیستی و نظام وظیفه امکان اخذ معافیت و کارت وجود دارد؟
    با تشکر

  2. سیدزاهدغلامی

    بنده دارای عموی مریض مجرددارای بیماری صرع واختلال حواص تحت پوشش بهزیستی میباشم که وظیفه نگهداری ایشان بامن است ایامیتوانم معافیت کفالت ازطریق ایشان بگیرم ضمنا ایشان برادروپدرومادردرحال حیات هم ندارند

  3. امیر هادی

    سلام من یک خواهر معلول دارم ایا به گفته مقام معظم رهبری میتونم معافیت بگیرم؟ لطفا ادمین عزیز جواب رو به ایمیلم بفرستین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی