رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
 • الأحد ۲۹ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Sunday 26 February
 • ads
  Untitled 2

  ads

تبلیغات
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
 • کد خبر : 3269
 • مشاهده : 14645 بازدید
 • اخبار » معافیت
 • چاپ خبر : موضع ستاد کل درباره منتفی‌شدن تغییر شرایط معافیت از سربازی

در پی رد لایحه احکام دائمی شدن برنامه‌های توسعه کشور از سوی شورای نگهبان، طرح کاهش زمان جانبازی، آزادگی و رزمندگی برای بهره مندی از معافیت سربازی نیز رد شد. موضوعی که سردار کمالی در گفت‌وگو با ایسنا به تشریح موضع ستاد کل نیروهای مسلح در قبال آن پرداخت. جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل […]

در پی رد لایحه احکام دائمی شدن برنامه‌های توسعه کشور از سوی شورای نگهبان، طرح کاهش زمان جانبازی، آزادگی و رزمندگی برای بهره مندی از معافیت سربازی نیز رد شد. موضوعی که سردار کمالی در گفت‌وگو با ایسنا به تشریح موضع ستاد کل نیروهای مسلح در قبال آن پرداخت.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره موضع ستاد کل پیرامون رد این لایحه، اظهار کرد: در ماده ۵ این لایحه آمده بود که برای معافیت از سربازی درصد جانبازی پدران از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش یابد همچنین طول مدت آزادگی یا رزمندگی نیز از ۲۴ ماه و ۳۰ ماه به ۱۲ ماه کاهش پیدا کند. که شورای نگهبان در مجموع با این لایحه موافقت نکرده و بالطبع طرح مذکور نیز از سوی شورای نگهبان رد شد.

سردار کمالی با بیان اینکه بخشی از توان رزمی و نیروی انسانی در نیروهای مسلح را کارکنان وظیفه یا همان سربازان شامل می‌شوند گفت: سربازان نقش کلیدی در نیروهای مسلح دارند و لذا هر طرح و لایحه‌ای که سبب کاهش تعداد کارکنان وظیفه شود، به توان رزمی کشور صدمه می‌زند. از این رو تصمیم گیری درباره آن باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح باشد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه درباره این طرح نظر ستاد کل نیروهای مسلح پرسیده نشده و بدون هماهنگی در مجلس تصویب شد اظهار کرد: به همین دلیل ستاد کل موافق آن نبود. از نظر ما این موضوع با توجه به حساسیت‌هایی که دارد باید در جلسه مشترک مورد بررسی قرار گرفته و سپس درباره آن تصمیم گیری شود.

کمالی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بحث بر سر موافقت یا عدم موافقت با ارائه تسهیلات سربازی به فرزندان و خانواده‌های جانبازان، آزادگان و رزمندان نیست گفت: در حال حاضر بحث ما بر سر تشریفات این طرح است که بدون هماهنگی ما انجام شده که امیدواریم مجلس نظرات ستاد کل را اخذ کرده و این طرح پس از اخذ نظرات کارشناسی تصویب شود.

وی درباره اینکه در حال حاضر خدمات ارائه شده به فرزندان ایثارگران، جانبازان و رزمندگان چگونه است به ایسنا گفت: هم اکنون به ازای هر ۲۵ درصد جانبازی یکی از فرزندان جانبازان از انجام خدمت سربازی معاف می‌شوند. همچنین به ازای هر ۲۴ ماه آزادگی یک فرزند و به ازای هر ۳۰ ماه سابقه رزمندگی نیز یک فرزند این افراد می‌تواند از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شود.

اخبار مرتبط

نظرات

 • سلام. آقا من متولد ۷۲ هستم. تکمیلیه بسیج دارم و ۵ ساله فعال دارم بعلاوه ی اینکه پدرم تو کارت ایثارش ۲۸ ماه جبهه ثبت شده. تک پسر هم هستم
  هیچ راهی نداره معاف شم؟ تو رو خدا جواب رو به جیمیلم بفرستید خیلی واسم مهمه

 • سلام
  چرا نباید متولدین ۷۳ کسری بگیرن
  چرا فقط گفتن متولدین ۷۲ و ماقبل
  یعنی ۷۲ خونشون از ۷۳ قرمز تره
  لطفا خواهشا التماس میکنیم که پیگیری بشه برا همه متولدین کسری باشه

 • سلام.پدر من دو سال خدمت سربازی اش را در جنگ و مناطق جنگی گذرانده علاوه بر آن یکسال به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته است. با این شرایط می توانم معافیت بگیرم؟

 • پسرم در سنّ ۱۰ سالگی پدر ۶۴ ساله ش را از دست داد. و کفالتش را من به عهده گرفتم، و ۵ سال است که در آمریکا در کنار خانواده‌ام زندگی‌ می‌کنیم. شرایط مشمولیت وی با توجه به اینکه اکنون ۱۸ سال و ۶ ماه سنّ دارد چیست؟

 • این بود مملکت اسلامی و فکر به حال جوانان؟! ده ها هزار دانشجو مثلا نخبه و سطح بالای مملکت رو با پروژه کسر خدمت سر کار میزارید و آخرش میگید پروژه قابل قبول نیست؟ فقط مردم باید تاوان تصمیمات روزانه سران و سرداران رو بدن؟!
  هی شعار بدین.

 • با سلام حضور مسئولین نظام وظیفه
  اینجانب سابقه ۲۰ ماه حضور در جبهه را دارم و حالا که یگانه پسرم می خواهد به سربازی برود چرا قانون کسر خدمت به سبب حضور پدر در جبهه ( با دارا بودن کارت ایثار گری ) حذف شده است .
  پس منی که در زمان جنگ کلا در جبهه بودم با آن پدری که در زمان جنگ در جبهه حضور نداشت چه فرقی داریم.
  قوانین تعبیر به نفس نیست که عده ای هر زمان هر طور بخواهند آن را تغییر دهند .
  آنکه پول دارد سربازی پسرش را می خرد و آنکه توان پولی ندارد باید پسرش ۲ سال سربازی را تحمل کند .
  پس کجاست آن عدالت اسلامی ؟؟؟؟؟
  اگر خدمت سربازی واجب است در هیچ صورتی طبقه مرفه نباید بتواند با پول این واجب را بخرد .
  اگر سازمان نظام وظیفه این رفاه را برای مرفهین جامعه فراهم میکند ……
  لااقل این چند ماه حضور ما در جبهه را نیز در سر بازی پسرمان لحاظ کند ….
  نه اینکه به سبب نیامدن اولاد اغنیا به سربازی به لحاظ وضعیت مالی بار سربازی آنهارا بیاورید رو دوش
  فرزندان طبقه ضعیف …..
  با تشکر
  منتظر جواب هستم
  اگر یک رزمنده قدیمی را لایق جواب دادن بدانید……….

 • چرا مسئولین این سایت را نمی بینند که جواب بدهند .
  ۹ روز گذشت …. امروز ۲۷ مهر است ….
  من منتظرم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • منفرزند ازاده وجانباز هستم وپدرم۳۰ درصد جانباز ومدت اسارت۲۵ ماه۲۹ روز بودهاست باکد پرسنلی۰۹۰۱۰۳۲۹وشماره سریال۱۲۰۳۰۳میباشدسه برادرهستیم اولی هشتماه خدمت کرده وکوچک کلا معاف شده مندومی هستم۳۲ سال سنم دارای دو فرزند دختر ویکپسر هستم والانخود منازلحاظ پزشکی پای راستم مشکل مینیکس پا وپارگی رباط دارم واز لحاظ اعصاب مشگل دارم الان من کارتم را چگونه بگیرم

 • با سلام من فقط یه خواهش دارم نمیدونم کجا باید بگم و به کی بگم من متولد سال ۱۳۷۴ هستم پدرم ۲۸ ماه جبهه داره ولی قانون شما میگه کسری ایثارگری شامل من نمیشه اخه مگه من و امثال من چه گناهی کردیم بخدا پدره منم جبهه بوده چرا این قانون را گذاشتید که متولدین ۷۲ به قبل کسری بگیرن مگه ما که بعد ۷۲ به دنیا اومدیم چه گناهی کردیم. من امیدوارم این پیامم را به گوش مسئولین برسونین بخدا منم ادمم بخدا منم بابام جبهه بود

ارسال دیدگاه

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.